• BIST 109.621
 • Altın 156,694
 • Dolar 3,8685
 • Euro 4,5622

  Viktoria Mullova İstanbul'da

  31.03.2011 21:33
  Mullova, 2 Nisan günü Basel Oda Orkestrası ile İş Sanat Kültür Merkezi'nde sahneye çıkacak.
  Viktoria Mullova İstanbulda
  Viktoria Mullova İstanbul'da Viktoria Mullova İstanbul'da Viktoria Mullova İstanbul'da

  Dünyaca ünlü keman virtüozu Viktoria Mullova, 2 Nisan Cumartesi günü Basel Oda Orkestrası ile İş Sanat Kültür Merkezi'nde sahneye çıkacak.

  Müzik otoriteleri tarafından klasik müzikte kemanı en iyi icra eden sanatçılar arasında gösterilen ve alanında birçok ödülü bulunan Mullova, seslendireceği Beethoven ve Mozart eserleri ile İstanbullu müzikseverlere unutulmaz bir konser verecek.

  Sanatçıya, Avrupa'nın en önemli oda orkestralarından Basel Oda Orkestrası eşlik edecek.

  Dünyanın en çok tanınan rock grubu Pink Floyd'un eserlerini farklı yorumlarıyla sergileyen ''7 Pink Floydlar ve 2 Prenses'', yarın İstanbul'un önemli konser mekanlarından Babylon'da dinleyicileriyle buluşacak. ''Saygıyla Pink Floyd'' sloganı altında bir araya gelen grup, Pink Floyd'un her biri efsane olan eserlerini orijinale yakın bir şekilde çalarak, dinlemeye gelenlere ünlü grubu yeniden hatırlatacak.

  Uzun bir aradan sonra çıkardığı ''Sen'' isimli albüm ile hayranlarıyla buluşan Bülent Ortaçgil de yarın İndigo'da sahneye çıkacak. Müzik hayatına başladığı günden bu yana yaptığı birçok albüm ve unutulmaz besteleriyle geniş hayran kitlesine sahip olan Ortaçgil, yeni albümünde yer alan parçaları, basta Gürol Ağırbaş, klavyede Baki Duyarlar, davulda Cem Aksel ve perküsyonda Birol Ağırbaş ile birlikte seslendirecek.

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 2 Nisan'da Grammy, Gramophone ve Avery Fisher ödüllü Emerson Yaylı Çalgılar Dörtlüsü'nü konuk edecek. Kemanda Eugene Drucker ile Philip Setzer, viyolada Lawrence Dutton ve viyolonselde David Finckel'den oluşan grup, Avrupa ve ABD'de biletleri günler öncesinden tükenen turnesi kapsamında İstanbullu hayranlarının karşısına çıkacak.

  Türkiye'nin caz müziğinde isminden söz ettiren Alp Ersönmez, 4 Nisan Pazartesi günü Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde bir performans sergileyecek. Caz müziğine getirdiği elektronik yorumuyla başarılı eserler ortaya koyan Ersönmez'e konserde, ünlü trompetçi İmer Demirer eşlik edecek.

  İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Kültür Merkezi, 5 Nisan Salı günü Türk müzik sanatının köşe taşlarından Fazıl Say'ı ağırlayacak. Ulusal ve uluslararası alanda 20'nin üzerinde ödülü bulunan Say, Borusan Quartet ile birlikte gerçekleştireceği konserde, klasik dönemden modern döneme kadar uzanan geniş repertuvarını icra edecek.

  Aynı gün doğaçlama cazın önemli isimlerinden Ralph Towner ve Paolo Fresu, Salon İKSV'de dinleyicileriyle buluşacak. Onlarca ödülün yanı sıra Carla Bley ve Omar Sosa gibi isimlerle yaptıkları unutulmaz çalışmalar ile tanınan ikili, gitar, trompet ve piyano gibi enstrümanları ustaca kullanışlarını sanatseverlerle paylaşacak.

  Jazz, Rock, Fusion, Funk ve Blues'a ait ritmleri kendine özgü modern gitar teknikleriyle birleştirerek dinleyiciye sunan başarılı müzisyen Guthrie Govan, 7 Nisan Perşembe günü Romeo Juliet İstanbul'da sahne alacak. İlk albümünü çıkardığı 2006 yılından bu yana hızla genişlettiği hayran kitlesiyle katıldığı festivaller ve konserlerde buluşan gitarist, sergileyeceği performansla unutulmaz bir konsere imza atacak.

  Türk cazının başarılı isimlerinden Elif Çağlar da aynı gün Babylon'da sahneye çıkacak.

  -SAHNE SANATLARI-

  Levent Kazak'ın yazıp Laçin Ceylan'ın sahneye koyduğu ''Cam'' isimli oyun, 5 Nisan'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Sahnesi'nde perdelerini açacak. Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer gibi isimlerin rol aldığı oyunda, son günlerde sıkça tartışılan kadının sosyal yaşantıdaki rolünü, izleyicilerin sorgusuna sunulacak.

  Nedim Saban'ın, Zülfü Livaneli'nin aynı isimli romanından sahneye uyarladığı ''Leyla'nın Evi'', yarın Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi'nde seyirci karşısına çıkacak. Osmanlı'dan günümüze İstanbul'un dönüşümü, göçmenlik, mülkiyet hakları, kuşak ve kültür çatışmalarının anlatıldığı oyunda Celile Toyon, Ayça Varlıer, Halim Ercan ve Volkan Severcan rol alacak.

  Ünlü tiyatro yazarı Jean Marie Chevret'in Fransa'da yıllarca kapalı gişe oynanan ''Numero Complemantaire'' isimli eserinden uyarlanan ''Büyük İkramiye'' isimli oyun, 2 Nisan'da Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

  Ali Önel'in sahnelediği ''Aklı Havada'', 2 Nisan'da Müşfik Kenter Sahnesi'nde izleyicileriyle buluşacak. Alışılmışın dışında sahne tasarımıyla seyircileri kendine hayran bırakan oyunda, özgür düşünce üzerindeki sansürün etkilerinin görüldüğü İstanbul, uçma hayaliyle dolu idealist bir adamın gözünden anlatılacak. Oyunda Alican Yücesoy, Ali Rıza Kubilay, Beyti Engin, Ali Aziz Çölok, Dilara Yalçın, Çetin Etili ve Tugay Mercan gibi birçok oyuncu görev alacak.

  Yiğit Sertdemir'in yazıp yönettiği ''Surname 2010'', aynı gün Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izlenebilecek. Ayşem Yağmur Ulusoy, Can Alibeyoğlu, Ceren Hacımuratoğlu, Derya Keykubat ve Derya Yıldırım gibi isimlerin rol aldığı oyunda, kocasının ölümünün ardından bir kadının, kocasına ait hiç görmediği notlarla karşılaşmasıyla geçmiş ve bugünün İstanbul'u arasında kendisini bulması anlatılıyor.

  Yönetmenliğini Sema Keçik'in üstlendiği, ''Kadın Hayattır Memattır Kadın'' da aynı gün Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izleyicilerin beğenisine sunulacak.

  İlk kadın bestekarlardan Leyla Saz, ilk kadın şairlerden Nigar Hanım, ilk kadın romancılardan Fatma Aliye, ilk kadın ressamlardan Mihri Müşfik ve ilk kadın heykeltıraşlardan Zerrin Bölükbaşı'nın hayatlarından kesitlerin sahneye konduğu oyunda, karakterleri Bensu Orhunöz, Mahperi Mertoğlu, Rozet Hubeş, Şehnaz Bölen Taftalı ve Özge Midilli canlandıracak.

  Aysel Yıldırım, İlker Yasin Keskin ve Özgür Eren tarafından metinleştirilip sahneye konulan ''Selam Sana Shakespeare'', 3 Nisan Pazar günü Maya Sahnesi'nde görülebilecek. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare'in Bahar Noktası, Romeo ve Juliet, Hamlet, IV. Henry ve II. Richard gibi oyunlarından sahnelerin de görülebileceği oyunda, Aysel Yıldırım, Burak Akyunak, Duygu Dalyanoğlu, Eser Dilsöz, İlker Yasin Keskin ve Özgür Eren görev yapacak.

  Ayşe Bayramoğlu'nun yazdığı, Tilbe Saran'ın yönettiği ''Düğün'', 5 Nisan'da Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi'nde izleyicileriyle buluşacak. Bir düğün hazırlığının yaşandığı köşkte bazı sırların ortaya çıkmasıyla meydana gelen hesaplaşmaların konu edildiği oyunda, Güler Oktan, Zerrin Sümer, Şebnem Sönmez, Tilbe Saran, Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü görev alacak.

  Aytaç Manizade'nin sahnelediği operet ''Şen Dul'', yarın Kadıköy Süreyya Operası'nda perde açacak. Paris'te Pontevedrino Elçiliği'nin balo davetinde gerçekleşen olayların anlatıldığı oyunun orkestra şefliğini Serdar Yalçın üstlenecek. Geniş oyuncu kadrosuna sahip olan oyun, ay sonuna kadar izlenebilecek.

  Kadıköy Süreyya Operası, Murat Göksu'nun sahneye koyduğu, Murat Kodallı'nın orkestra şefliğini yaptığı ''Mançalı Şövalye'' isimli müzikale 5 Nisan'da ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü ''Don Kişot'' romanının sahneye uyarlanmış hali olan müzikalde Suat Arıkan, H. Rıza Murat Göksu ve Çağrı Köktekin de rol alacak.

  İstanbul Devlet Opera ve Balesinin başarılı balesi ''Dört Duvar'', Erdal Uğurlu'nun yönetiminde 6 Nisan Çarşamba günü aynı mekanda izleyiciyle buluşacak. Zaman ve mekanı belli olmayan bir ortamda, olayın geçtiği toprakların gerçek varisi olan ancak esaret altında yaşayan bir lider baba, karısı ve kızının başından geçenler 2 perdelik performansla seyirciye anlatılacak.

  -GÖRSEL SANATLAR-

  Düşünce Özgürlüğü Karikatürleri Sergisi, yarın Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Fuayesi'nde ziyarete açılacak. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide, 29 sanatçıdan gönderilen 84 karikatür arasından sergi koordinatörü Hicabi Demirci'nin seçtiği 35 karikatür izlenebilecek.

  Düşünce özgürlüğü konusunda farkındalık yaratma ve toplumsal fayda sağlamak üzere tasarlanan sergi, 16 Nisan'a kadar açık kalacak.

  Sanatçı İpek Duben'in ''Ödünç Nesneler'' isimli sergisi de yarın CDA Projects Galeri'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Başarılı sanatçının farklı objeleri şiirlerinden yola çıkarak tasarladığı eserleri ay sonuna kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

  Ressam Sema Yelkencioğlu'nun kişisel resim sergisi, 2 Nisan'da Almelek Sanat Galerisi'nde açılacak. Sanat yaşamında 10 kişisel sergi açan ve birçok karma projede çalışmaları sergilenen Yelkencioğlu, dışa vurumcu ve lekeci çalışmalarıyla tanınıyor. Sergi, 26 Nisan'a kadar görülebilecek.

  Genç sanatçı Güneş Acur'un kişisel resim sergisi ''Pencere'' de aynı gün Hush Gallery'de görülebilecek. Birçok kişisel, karma ve sosyal sorumluluk projesinde görev alan sanatçının kendine özgü yorumuyla oluşturduğu eserler, 28 Nisan'a kadar İstanbullular'la paylaşılmaya devam edecek.

  Hayvan Hakları Federasyonunun desteğiyle düzenlenen ''Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz'' başlıklı sergi, 5 Nisan'da Galatea Sanat Galerisi'nde açılacak. Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Selahattin Aydın, Murat Tolga, Ahmet Sarı ve Murat Havan'ın hayvan temalı resimleri ve Rıfat Koçak ile Berk Demirok'un yaptığı heykellerin yer aldığı sergi, 29 Nisan'a kadar açık kalacak. Serginin tüm gelirleri hayvanların daha iyi koşullarda yaşaması için kullanılacak.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • iDANSla çağdaş dans vakti02 Ekim 2012 Salı 22:10
 • İstanbulda en kısa festival02 Ekim 2012 Salı 22:09
 • Turuncu Filmler Antalyada02 Ekim 2012 Salı 22:08
 • Beat’lerin Kralı Babylonda02 Ekim 2012 Salı 22:06
 • Türkiyeye utanç verici ceza02 Ekim 2012 Salı 22:05
 • Fazıl Sayın Evreni ilk kez Salzburgda02 Ekim 2012 Salı 15:02
 • Bilgin Adalı hayata veda etti01 Ekim 2012 Pazartesi 23:20
 • Uluslararası caz günü İstanbul’da gerçekleşecek30 Eylül 2012 Pazar 15:04
 • Askerler öldürdüklerini göremezlermiş30 Eylül 2012 Pazar 07:00
 • İşte Neşet Ertaşın son şiiri29 Eylül 2012 Cumartesi 16:38
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim