Asgari ücrette ara zam tarihi netleşiyor Asgari ücrette ara zam tarihi netleşiyor

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle çalışmalarına ara veren Meclis’te; SGK borçları, vergi cezaları, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçişleri, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları faizlerinin silinmesini kapsayan vergi affı paketi yeniden gündeme geldi.

Yeni vergi borcu yapılandırma paketi TBMM Plan ve Bütçe Komisyon’unda kabul edildi. Kanun teklifinin TBMM’de görüşülmesinin ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaşması beklenirken AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş vergi affı paketine ilişkin detayları açıkladı. Elitaş, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne verilecek önergelerle deprem bölgesine dönük düzenlemeler yapılacağını söyledi.

Deprem bölgesindekilerin “Veraset ve İntikal Vergisi”nden muaf olacaklarını aktaran Elitaş, buradaki işveren ve çalışanlara da 50 bin liraya kadar yapılan nakdi yardımların sigorta primi ve vergiye tabi olmayacağını kaydetti.