• BIST 109.162
 • Altın 153,435
 • Dolar 3,8395
 • Euro 4,5099

  Vatandaşa fotokopi çilesi

  22.07.2008 12:04
  Aydın’da çeşitli resmi kurumlarda vatandaş adeta ‘fotokopi’ çilesi çekiyor. Çeşitli işlemlerini yaptırmak üzere TEDAŞ ve Belediye gibi değişik kurumlara giden vatandaşlar, kurum tarafından istenilen bazı evrakları kurum içerisinde 5 katı fiyatla fotokopi
  Vatandaşa fotokopi çilesi
  Vatandaşa fotokopi çilesi Vatandaşa fotokopi çilesi Vatandaşa fotokopi çilesi

  Aydın"da çeşitli resmi kurumlarda vatandaş adeta "fotokopi" çilesi çekiyor. Çeşitli işlemlerini yaptırmak üzere TEDAŞ ve Belediye gibi değişik kurumlara giden vatandaşlar, kurum tarafından istenilen bazı evrakları kurum içerisinde 5 katı fiyatla fotokopi çektirmek zorunda kalıyor. İşlemlerin daha hızlı yaptırabilmek için mecburen fahiş fiyata fotokopi çektirmek zorunda kalan vatandaşlar yetkililerin bu sorunu çözmelerini istediler.
  Aydın"da elektrik ve su aboneliği gibi değişik işlemleri yaptırmak için TEDAŞ"a giden her vatandaştan işlem sırasında kimlik ve değişik evrakların fotokopisi isteniyor. TEDAŞ"ın çay ocağında çekilen fotokopi başına vatandaşlardan 50 YKr ücret alınıyor. Yakında herhangi bir büfe veya başka fotokopi çeken yer olmaması nedeniyle mecburen normal fiyatının 5 katı üzerindeki para ile fotokopi çektirmek zorunda kalan vatandaşlar “Tek bir evrakın fotokopisi için bu fiyat normal gözükse de fotokopi çekilecek evrak çok olunca bu rakam yekun teşkil ediyor. İlgili müdürlük ve başkanlıkların fotokopi konusunda vatandaşı yardımcı olmasını istiyoruz. Kar amacı ile fotokopi çeken bir kırtasiyede 10 kuruşa çekilen fotokopinin, vatandaşa hizmet veren kurumlarda 50 kuruşa çekilmesi bize göre bir fırsatçılık. Yetkililerin bu sorunu çözmesini bekliyoruz” diyerek yapılan bu uygulamayı fırsatçılık olarak değerlendirdiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim