AYDINPOST’UN HABERİ SONRASI O İSİMLERİN GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

La Perla ihalesi sonrası Aydınpost’un gündeme getirdiği imar servisinde yaşanan olaylarda ismi geçen pek çok personelin görev yeri değişti.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Atay’ın imar müdürü (tarih öğretmeni) Turgay Özhan imar servisinden alınarak Atay’ın sürgün yeri olarak kullandığı bilinen Dalama’ya gönderildi.

Fatih Atay ve Türker Arabacıoğlu’nun imardaki pürüzlü işlerini çözen mimar Ahmet Saydam’ın eşi Gonca Saydam da Fen İşleri şantiyesine gönderildi.

Yine Fatih Atay’la birlikte hareket eden MHP’den istifa ederek İyi Parti’ye geçen meclis üyesi Kazım Payza’nın kız kardeşi Aylin Payza da Mali Hizmetler Müdürlüğü dış görev birimine görevlendirildi.

ÖĞRETMENLİKTEN MÜTEAHHİTLİĞE GEÇİŞ YAPMIŞ

Aydın jandarması uyuşturucuya geçit vermiyor Aydın jandarması uyuşturucuya geçit vermiyor

Efeler Belediyesi’ne ait GİMA AVM arazisinin ihalesini alan müteahhit Türker Arabacıoğlu’nun matematik öğretmenliğinden apar topar müteahhitliğe geçiş yaptığı ortaya çıktı.

İstanbul merkezli Mega Holdings için saadet zinciri pazarlama işine girişen Türker Arabacıoğlu’nun matematik yeteneğiyle bu platformda hızlı yükseldiği ancak sonrasında da pek çok insanı mağdur ettiği öğrenildi.

MÜŞTERİLER MAĞDUR

Arabacıoğlu’nun aynı matematik mantığını müteahhitliğe taşıyarak yaptığı inşaatlarda havuz problemlerini de çözmeye çalıştığı ortaya çıktı.

SGK binası karşısındaki Cumhuriyet apartmanının çatı katına havuz vaadinde bulunan Arabacıoğlu’nun müşterileriyle vaadi yerine getiremediği için problemler yaşadığı öğrenildi.

Aydınpost’a ulaşan site sakinleri Türker Arabacıoğlu’nun satış pazarlama esnasında söylediklerinin pek çoğunu yapmadığını bundan dolayı da mağdur olduklarını dile getirdi.

LA PERLA’DA DA SÖZ VERMİŞ AMA…

Türker Arabacıoğlu’nun eski GİMA AVM alanındaki inşaatta da havuz vaadinde bulunduğu hatta Ankara’da çizilen projede çatı katında her blokta 4’er tane müstakil yüzme havuzu olduğu ancak uygulama aşasında havuzların yapılamadığı gelen bilgiler arasında.

Arabacıoğlu’nun kendi villasında havuz sorunu yaşadığını daha önce aktarmıştık. Müteahhit Arabacıoğlu’nun kendi villasındaki kaçak havuz problemini Fatih Atay’ın talimatıyla imar müdürü Turgay Özhan’a çözdürdüğü ortaya çıktı.

HANGİ TAŞI KALDIRSAN AHMET SAYDAM ÇIKIYOR 

Fatih Atay’ın ve Türker Arabacıoğlu’nun imardaki pürüzlü işlerini çözen mimar Ahmet Saydam’ın köy yerleşik alanları konusunda birçok işi de çözdüğü öğrenildi.

Baltaköy’de bir kooperatifin satın aldığı arazinin bölünmesiyle ilgili çok büyük sorunlar yaşandığı öğrenildi.

Problemin sebebi sonradan anlaşıldı. Yer sahibinin mevcut imar müdürü Tamer Toyran ile imar servisinde çalışan inşaat mühendisi Emrah Gedük’e ait olduğunu Fatih Atay sonradan öğrenince dönemin imar müdürü Nail Özdağ'a verdiği talimatla projede zorluk çıkartarak ruhsatı geciktirdi. Ancak devreye yine Ahmet Saydam girerek mesele çözüldü.

Yine aynı kooperatifin Kardeşköy'de 20 milyona satın aldığı arazideki bölünmesi için Fatih Atay'ın 10 milyon lira istediği, para ödenmeyince de bölünmenin gerçekleşmediği öğrenildi.
Kooperatif daha sonra dava açarak hakkını hukuki yollardan kazandı.

Serçeköy’de de Ahmet Saydam’ın ortağı olduğu bilinen köy yerleşik alanındaki arazi imar değişikliği yapılarak önce okul alanına çevirdiği yeri sonra villa fiyatlarının artmasından dolayı Fatih Atay’la ikili görüşmeleri sonucu konut alanına çevirdiği ortaya çıktı.

Kalfaköy’de de İyi Parti eski il başkanı Süleyman Demirci’den Türker Arabacıoğlu’na aldırılan arazide Fatih Atay’la birlikte İyi Partili Meclis üyeleri Turgay Akgüller, Abidin Arslan, İbrahim Tokat’ın ortak olduğu villa projesinde de pürüzü çözen ismin Ahmet Saydam olduğu öğrenildi.

Ahmet Saydam’ın Armutlu mahallesinde de aynı köy yerleşik alan projesinde şehir plancısı Yavuz Şenyıldız’la ortak olduğu ortaya çıktı.

Bu arazinin bolunme işleminin de Fatih Atay döneminde son günlerde hızla onaylandığı öğrenildi.

Saydam’ın Fatih Atay sürecindeki son projesinin bu arazi olduğu konuluşurken, Fatih Atay döneminde tarih öğretmeni Turgay Özhan yerine imar müdürü olarak atanan Özge Şenyıldız’ın Ahmet Saydam’la ortak projeye giren Yavuz Şenyıldız’ın eşi olması dikkatleri üzerine çekti.

Fatih Atay döneminde Efeler Belediyesi’nde bütün pürüzlü işlerin imzadan geçmesi için mimar Ahmet Saydam’ın onay vermesi gerektiği sektör temsilcilerinde zaten biliniyordu.

PARA TRAFİĞİNİ BÖYLE YÖNETMİŞLER

Efeler Belediyesinde Fatih Atay dönemindeki imar işlerindeki para trafiğinde de çarpıcı iddialar ortaya çıktı.

Aydınpost’un edindiği bilgilere göre tarih öğretmeni imar müdürü Turgay Özhan ruhsat alacak olan her müteahhidi Fatih Atay’a götürdü. Fatih Atay’ın da ikili görüşmelerde müteahhitlerden oğlu Eymen Atay’ın başkanı olduğu Efeler09 kulübüne bağış adı altında paraları makbuz olmaksızın Fatih Atay’ın avukat ofisinde uzun süre çaycılığını yapan EFEBEL Genel Müdürü Levent Uygun tarafından belediyenin ikinci katındaki genel müdürlük odasında tahsil edildiği öğrenildi. 

Belediyedeki normal olan imar işleri Turgay Özhan – Fatih Atay – Levent Uygun,

Problemli imar işleri Turgay Özhan – Fatih Atay – Ahmet Saydam – Levent Uygun,

Çok problemli imar işleri Turgay Özhan – Fatih Atay – Türker Arabacıoğlu – Ahmet Saydam – Levent Uygun – Ahmet Kızılkaya ilişkisiyle çözüldüğü gelen bilgiler arasında.

VARAN8- 11 HAZİRAN’DA KAÇIRMAYIN!

VARAN 6: Fatih Atay ve Türker Arabacıoğlu adeta Efeler’in malına çökmüş VARAN 6: Fatih Atay ve Türker Arabacıoğlu adeta Efeler’in malına çökmüş