• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Vali Malay'dan cevap

  23.07.2008 12:15
  MHP İl Başkanı Hasan Muti'nin 'Valilik siyasi makam olmamalı' eleştirisinin ardından, Aydın Valisi Mustafa Malay'dan yazılı açıklama geldi.
  Vali Malaydan cevap
  Vali Malay'dan cevap Vali Malay'dan cevap Vali Malay'dan cevap

  AYDINPOST ÖZEL

  MHP İl Başkanı Hasan Muti'nin 'Valilik siyasi makam olmamalı' eleştirisinin ardından, Aydın Valisi Mustafa Malay'dan yazılı açıklama geldi.

  Aydın Valisi Mustafa Malay'ın imzasını taşıyan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  19 Temmuz 2008 Cumartesi günü Türkiye Grameen Mikrokredi proğramı (Türkiye İsrafı Önleme Vakfı) Aydın Şubesinin açılışı gerçekleştirilmiştir.
  Kısaca MiKRO KREDİ verilmesi ile ilgili yürürlükte olan Kanun ve Genelgelerde de belirtildiği gibi; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu"nun 6 ncı maddesinin (a) bendi, “yoksullara mikro kredi verilmesi”ni İl Özel İdarelerinin yapmakla görevli ve sorumlu oldukları konular arasında saymaktadır.
  Aynı kanunun 43 ncü maddesinin (h) bendinde “yoksul, muhtaç ve kimsesizler ile özürlülere yapılacak sosyal hizmet ve yardımlar”, Özel idarelerin bu alanlarda harcama yapabileceği belirtilmektedir.
  Ayrıca; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü 2005/55 sayılı genelgeleri ile “yoksullara mikro kredi verilmesi” İl Özel İdarelerinin yerine getireceği, başka bir kuruluşla işbirliği yapılabileceğini, bu takdirde de işbirliğinin esaslarını belirlemiştir.
  Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Aydın Şubesi"nin Açılışı ile ilgili olarak, bazı yerel gazetelerde siyasi bir partimizin İl Başkanı tarafından talihsiz bir yazılı açıklama yapılmıştır. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından uygulamaya konulan, MİKRO KREDİSİ projesi için İl Özel İdaresinde yapılan 75.000 YTL"lik yardımın, Aydın İl Genel Meclisi"nin oy çokluğuyla alındığını belirtmek isterim.
  Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Aydın Şubesinde iki personelin görev yaptığını, görev yapan bu iki personelin açılış için Kurum ve Kuruluşları telefon aracılığıyla arayarak davet ettikleri anlaşılmıştır.
  Söz konusu Vakfın Şube Müdürü Ramazan YILMAZ"ın Kamuoyunun bilgilendirilmesi için, Valiliğimiz il Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü"müzden, Basın Mensuplarına açılışın gün ve saatinin iletilmesinde yardımcı olmaları istenilmiş olup, Müdürlüğümüz de sadece Basın Mensuplarına açılışın gün ve saatini iletmiştir.
  Vakfın elektrik, su ve telefon giderleri Vakıf Genel Müdürlüğünce karşılandığı, mobilyaların hayırsever sponsorlar vasıtasıyla alındığını belirtmek isterim.
  Demokratik toplumlarda böyle çalışmalar karalanacak değil, ancak övülecek hareketler olarak değerlendirilir. Açıklama yaparken tarafsız ve iyi niyetli olmalı, kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi hedeflemelidir. Valiliğimce sergilediğim yönetim anlayışı, hiçbir siyasi görüş gözetmeksizin devletle vatandaşı kucaklamaktır.
  Aydın"da görev yaptığım süreç içerisinde gezmediğim, sorunları mahallinde incelemediğim köy kalmadı diyebilirim. Sorunları çözmede gösterdiğim gayretleri kamuoyunun takdirlerine bırakıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

  MHP NE DEMİŞTİ?

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim