• BIST 103.972
 • Altın 270,657
 • Dolar 5,7738
 • Euro 6,3613

  Vali Malay'a ziyaret

  10.04.2009 12:50
  Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında Vali Mustafa Malay, il genelinde görev yapan emniyet mensuplarını kabul etti.
  Vali Malaya ziyaret
  Vali Malay'a ziyaret Vali Malay'a ziyaret Vali Malay'a ziyaret

  Polis Haftası kutlamaları kapsamında emniyet mensuplarını kabul eden Vali Mustafa Malay, emniyet teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladı. Aydın Valiliği Encümen Salonu"nda gerçekleşen ziyarete İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, Aydın Polis Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili İzzet Ceylan, Polis Emeklileri Derneği Aydın Şube Başkanı Nurettin Yücel, Aydın Polis Sevenler Derneği Başkanı Ahmet Özsoy, emniyet müdür yardımcıları, şube müdür ve amirleri ile halen görevde olan ve emekliye ayrılmış emniyet mensupları katıldı.
  Ziyarette konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, Türk polisinin görevini yaparken gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından aldığını söyledi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü"nün 16 ilçede 2 bin 390 personel ile mesai kavramı gözetmeksizin 24 saat görevinin başında olduğunu ifade eden Çolak, emniyet teşkilatı içerisinde uzunca bir süre görev yapmış olan Vali Malay"ın kendilerine çalışmaları sırasında büyük destek verdiği kaydetti. Çolak, il emniyet teşkilatı olarak Merkez Valiliğine atanan Vali Malay"ın Aydın"dan ayrılacak olmasından dolayı büyük bir üzüntü yaşadıklarını beyan etti.
  Bugün gelinen noktada polisin çağın bilim ve teknolojisine uygun modern araç-gereçlerle donatıldığına işaret eden Vali Malay da; en üst seviyede eğitimli personelin mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaya devam ettiğini ifade etti. İnsanlık tarihinden bugüne kadar güvenliğin yaşamda büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Malay, “Güvenliğini sağlayamayan milletler hiçbir zaman devlet olamamış ve tarihin sayfalarından silinip gitmişlerdir. Türk milletini tarihin en eski çağlarından beri güvenliğini en üst seviyede sağlamıştır. Halende Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Polisi büyük bir disiplin içersinde görevini yürütüyor. Türk polisi de görevinin bilinci içerisinde, yüksek disiplin anlayışına sahip, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardım sever olmasıyla Türk milletinin gönlünde çok itibarlı bir yere sahiptir. Polis teşkilatı kurulduğu günden beri nitelik ve nicelik olarak büyük atılımlar yaptı ve önemli mesafeler aldı. Polis halkın vitrinidir. İçindeki çürükler hemen belli olur. Bu kişiler gözlerinin yaşına bakılmaksızın dışlanır. Emniyet teşkilatı olarak Aydın'da çok iyi bir durumdayız. İlimiz Türkiye'nin en huzurlu merkezlerinden bir tanesidir. Didim ve Kuşadası gibi turistik beldelerimizin güvenliği planlı çalışmalar sayesinde sağlanmış ve il genelinde büyük operasyonlara imza atılmıştır. Bu başarıları elde eden değerli polis teşkilatımızı sevgilerimle ve üstün başarı dileklerimle selamlıyorum. Türk Polis Teşkilatının 164. yıldönümünü, tüm milletimize ve emniyet teşkilatımıza kutlu olsun” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından Vali Malay, ziyarete katılan tüm emniyet mensuplarının "Polis Haftasını" teker teker kutladı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak"ta "Polis Bayramı" dolayısıyla Vali Malay'a şilt ve çiçek takdim etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim