• BIST 110.157
 • Altın 155,759
 • Dolar 3,8482
 • Euro 4,5394

  Vali Çoş'a ziyaret

  28.07.2009 11:48
  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, zaman ve mekan gözetmeksizin vatandaşlara hizmet eden hekimler ve sağlık personellerini önemsediklerini belirtti.
  Vali Çoşa ziyaret
  Vali Çoş'a ziyaret Vali Çoş'a ziyaret Vali Çoş'a ziyaret

  Aydın Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş"u ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Aydın Tabip Odası Başkanı Seracettin Kayaoğlu ve Aydın Tabip Odası Genel Sekreteri Erdoğan Payza ile Aydın Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri katıldı.
  Ziyarette konuşan Oda Başkanı Seracettin Kayaoğlu, Aydın"ın sağlık hizmetleri bakımından çok şanslı bir il olduğunu söyledi. Aydın"ın çok iyi çalışan 2 devlet hastanesi ve sağlık kurumlarına sahip olduğuna işaret eden Kayaoğlu, “Ayrıca dün ilimiz için çok gerekli bir kadın doğum ve çocuk hastanesinin temeli atıldı. İlk başta bu hastanenin 150 yataklı olacağı açıklanmıştı. İlimize ve çevre illere de hizmet edecek bir hastane için bu kapasitenin yetersiz olacağını bir sürekli olarak gündeme getirmiştik. Zaten Aydın"da 150 yatağı dolduracak bir kapasite var. Bu durumda değişiklik yapılması iyi oldu. Yoksa kısa bir süre sonra ciddi bir yetersizlik oluşacak ve bina sıkıntısı yaşanmaya başlanacaktı. Bu gelişmenin sağlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
  Aydın"ın sağlık hizmetleri bakımından iyi bir noktada olduğunu ancak var olan bu durumun daha da iyileştirilebileceğini savunan Vali Coş ta, “Aydın"daki iki ayrı devlet hastanesinin birleştirilip, tek çatı altında toplanmasını planlıyoruz. Var olan bu durum personel israfına neden oluyor. Birleşmenin sağlanması halinde iki ayrı yönetim tek çatı altında toplanarak hem personel israfının önüne geçmiş olacağız hem de verilen hizmetlerin kalitesini artıracağız. Üniversite hastanemizin de faaliyete geçmesiyle ilimizdeki önemli bir eksikliğinde önüne geçilmiş olacak. İnşallah yapacağımız çalışmalar ile ilimizdeki en güzel binalar hastane ve sağlık hizmeti verilen kurumların binaları olacak. Bu da hem vatandaşların hizmet almasını kolaylaştıracak hem de sağlık personellerinin moral ve motivasyonlarını en üst noktaya taşıyacak” diye konuştu.
  Sağlık hizmetlerini önemsediklerini ve bu hizmetlerin kalitesini artırmak için çaba harcayacaklarını açıklayan Vali Coş, şöyle konuştu: “Zaman ve mekan gözetmeksizin vatandaşlara hizmet eden hekimler ve sağlık personellerini önemsiyoruz. Çok kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Ama sağlık personellerinin de bu konunun önemini kavraması gerekiyor. Şuandaki hizmet tablosunun daha da iyileştirilebileceğine inanıyorum. Tüm sağlık personelleriyle hep birlikte hareket ederek, hizmetlerin kalitesini artırabiliriz. Güzel çalışmalar yapan ve başarısı ile halkın takdirini toplayan hekimleri yasalar çerçevesinde takdir edeceğiz. Tam aksine başarısız olanları da gene yasalara göre uyaracağız”


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim