• BIST 108.934
 • Altın 154,635
 • Dolar 3,8280
 • Euro 4,5256

  Vali Al'ın 19 Mayıs mesajı

  18.05.2012 11:11
  Aydın Valisi Kerem Al, “İstiklal mücadelemizin sembol günü olan 19 Mayıs, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır” dedi.
  Vali Alın 19 Mayıs mesajı
  Vali Al'ın 19 Mayıs mesajı Vali Al'ın 19 Mayıs mesajı Vali Al'ın 19 Mayıs mesajı

  Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sembol günü olan “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nın 93. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanının yaşandığını ifade eden Vali Al, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı olduğu gibi, milletimiz için, ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. Yok edilmek istenen Yüce Türk Milletinin, büyük kahramanlıklar göstererek gerçekleştirdiği İstiklal Savaşı’nın Türk ve dünya tarihi açısından en önemli sonucu, bağımsızlığın sağlanmasıyla birlikte, milli egemenliğe dayanan, evrensel değerleri benimsemiş modern bir devletin kurulması olmuştur. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, millet iradesinin, hür ve müstakil yaşama azminin ortaya çıkardığı büyük bir eser, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirvedir. 19 Mayıs’ta başlayan süreç, Cumhuriyet’in ilanının ardından, kapsamlı değişimler ve büyük reformlarla kesintisiz bir şekilde devam etmiştir. Büyük bir azimle, birlik ve dayanışma içinde gösterilen gayretler ve hayata geçirilen hamleler, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda gelişmesinin önünü açmıştır” diye konuştu.
  “Türkiye Cumhuriyetinin geride kalan yılları tam olarak bir uygarlık öyküsüdür” diyen Vali Al, “Büyük Önder’in gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini aşma hedefinin; ekonomik gelişmenin Anadolu’nun her bölgesine yayılması, ulaşımın otoyollar ve hızlı tren seviyesine ulaşması, siyasette, eğitimde, sanatta ve hayatın her alanında kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, hukukta evrensel değerlere ulaşılması ve hukukun üstünlüğünün hakim kılınması, insan hakları ve örgütlenme hakkının en üst düzeyde kullanılması ve kişi özgürlüğüne dayalı çoğulcu demokrasinin uygulanması şeklinde gerçekleştiğini hep birlikte görmekte ve yaşamaktayız. Bugün için görevimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas almak kaydıyla, küreselleşme sürecini doğru tanımlayıp konumumuzu iyi belirleyerek, ulusal çıkarlarımızı en üst düzeyde korumak, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına dayalı demokrasimizi daha ileri bir seviyeye taşımak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak olmalıdır. Aynı zamanda kalkınmış, huzurlu, istikrara kavuşmuş temiz bir idareyi gerçekleştirmiş müşterek bir ülke olmak; bizden sonraki nesillerin vatandaşlığından gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak hepimizin temel hedefi olmalıdır. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır” şeklinde konuştu.
  19 Mayıs mesajının son bölümünde gençlere seslenen Vali Al, şunları söyledi: “Sizden önceki nesiller inançla çalışarak sizlere büyük bir miras bırakmışlardır. Milletimizin umut kaynağı sizlerin, bunun anlam ve öneminin idraki içinde olduğunuzdan şüphe duymuyorum. Geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla taçlandıracağınıza yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Aydınlı hemşerilerimizin bayramını kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

  aydinpost-facebook.20120414234532.jpg

  aydinpost-twitter.jpg

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim