• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Uzunırmak'tan tepki

  09.02.2009 12:10
  Uzunırmak'tan haber sitelerine tepki.
  Uzunırmaktan tepki
  Uzunırmak'tan tepki Uzunırmak'tan tepki Uzunırmak'tan tepki

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, internet haberciliğinin kötü niyetli kişilerin elinde bir silaha dönüştüğünü iddia ederek, “İnternet haberciliğinde gerçek olmayan isimler kullanılarak devletin kurumlarını ve insanlık şahsiyeti hiçe sayılıyor” dedi.
  Basının haber almada toplumu aydınlatan ve bilgilendiren bir unsur olduğuna işaret eden MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, haber alamayanların görmeyen ve duymayan insanlar olduğunu söyledi. Basın çalışanlarının anlamlı ve özveri isteyen bir işi yerine getirdiğini belirten Uzunırmak, “Basının olayları topluma düz ve olduğu gibi yansıtması gerekiyor. Basın çalışanları aynı zamanda bir kamu görevi yapmaktadır. Yani halkı aydınlatma adına görev yapmaktadırlar. Nasıl ki bir devlet mensubunun nasıl ki bir adliye mensubunun tarafsız olması gerekiyorsa; basın çalışanları da olayları halka anlatırken aynı şekilde tarafsız ve net olmanın sorumluluğu içerisinde olmalıdır” diye konuştu.
  Yayın hayatını ilgilendiren bir diğer unsurun da yeni yeni toplumumuza yerleşmekte olan internet haberciliği olduğuna işaret eden Uzunırmak, şunları söyledi: “İnternet doğru kullanılması halinde çok faydalı bir teknolojidir. Fakat nasıl ki bir bıçak cerrahın elin de hayat kurtarıyor, diğer taraftan da bir katilin elinde can alıyorsa; internet de kötü amaçla kullanılabiliyor. İnternet haberciliğinde gerçek olmayan isimler kullanılarak bu iletişim aracıyla devletin kurumlarını ve insanlık şahsiyeti hiçe sayılıyor. Ayrıca bu gerçek isimle yazılmayan haberler hukukun müdahale etmesini de engelleyerek, mağdur durumdaki kişilerin haklarını aramasının önüne geçiyor. Bizlerin kamu adına bunların önüne geçmemiz gerekir. Bu konuda acilen bir takım tedbirler alınması gerekiyor”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim