• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Uzun boyu Erdoğan'ı şaşırttı

  11.11.2008 17:17
  AKP Grup toplantısında gözler Fırat'ı aradı
  Uzun boyu Erdoğanı şaşırttı
  Uzun boyu Erdoğan'ı şaşırttı Uzun boyu Erdoğan'ı şaşırttı Uzun boyu Erdoğan'ı şaşırttı

  Uzun bir aradan sonra toplanan AKP Grup toplantısında, gözler geçen hafta süpriz bir şekilde partideki görevinden istifa eden Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat"ı aradı. Erdoğan grup salonuna girişte Türkiye'nin en uzun adamı Mardinli Sultan ile tanıştı. Grup salonu kalabalık olunca milletvekilleri çöp kutusunun üzerinde oturdu.


  AKP Genel Başkan Yardımcılığına atanan İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise tüm ısrarlara rağmen Fırat"ın oturduğu koltuğa oturmadı. AKP il başkanları ve çeşitli illerden gelen belediye başkanlarının grup salonunu doldurmaları üzerine milletvekilleri ayakta kaldı.
  -İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mart 2009 yerel seçimlerde, “Benimle devamö mesajı verirken, iddialı konuştu. Topbaş, “İstanbul"da AKP"nin rakibi yok" dedi.
  Uzun bir aradan sonra toplanan AKP Grup toplantısında, gözler geçen hafta süpriz bir şekilde partideki görevinden istifa eden Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat"ı aradı. AKP Genel Başkan Yardımcılığına atanan İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise tüm ısrarlara rağmen Fırat"ın oturduğu koltuğa oturmadı.
  AKP"nin Meclis"te grup toplantısı uzun bir aradan sonra Başbakan ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
  AKP"nin bugün yapılacak il başkanları toplantısı öncesi AKP Grup toplantısını izlemek üzere Meclis"e gelen il başkanı ve çok sayıda belediye başkanı grup salonunu doldurunca, milletvekilleri ayakta kaldı. Çok sayıda milletvekili Başbakan Erdoğan"ın grup konuşmasını ayakta dinlemek zorunda kaldı.
  Uzun bir aradan sonra çok sayıda türbanlı kadın seçmenler de grup toplantısını izleyenler arasında yerlerini aldı.

  GÖZLER FIRAT"I ARADI, AKSU FIRAT"IN OTURDUĞU KOLTUĞA OTURMADI


  Gözler, gecen hafta süpriz bir şekilde, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek partideki görevlerinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat"ı aradı. Grup toplantısı öncesi milletvekilleri Fırat"ın istifasını değerlendirmek istemediler. Gazetecilerin bu konuda soruları yanıtsız kaldı.
  Fırat"ın, yerine atanan İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise uzun bir süre tebrikleri kabul etti.
  Yıllardır grup salonunda hiç değişmeyen kuralını ise bugün Aksu bozdu. Grup salonunda Başbakanın solunda Genel Başkan Yardımcısı (Fırat), sağında ise grup başkanvekili otururdu. Bugün ise Aksu sağ tarafta oturmayı tercih etti. Milletvekilleri, (Sayın bakan sizin koltuğunuz sol taraf) hatırlatmalarına rağmen Aksu yıllardır Fırat"ın oturduğu bölüme ısrarlara rağmen oturmadı.
  AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin de aynı hatırlatmayı yapmasına rağmen Aksu"nun Fırat"ın oturduğu koltuğa oturmaması gözlerden kaçmadı.

  TOPBAŞ"DAN AYAK ÜSTÜ ANKET SORULARI


  İl Başkanları toplantısı öncesi Meclis"teki grup toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mart 2009"da yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olacağı mesajını verdi. Grup toplantısı başlamadan önce gazetecilerle sohbet eden Topbaş, Ankara"dan İstanbul"un nasıl göründüğünü, İstanbul"da kendisi döneminde yapılan icraatların nasıl yansıdığını, seçimlerde İstanbul"un nasıl çıkacağına ilişkin, AKP teşkilatlarının belediye başkan adaylarına sorduğu soruları yöneltti. Topbaş, yerel seçimlerde AKP"nin rakibi olmayacağını da ifade etti.

  ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA RADİKAL'E ÇATTI

  Grup toplantısında partililere seslenen Erdoğan şunları söyledi:

  Yıldönümleri Bizim için önemlidir. Eleştirileri dinledik ve ikkate aldık. Eski siyasi anlayışların tersine biz aynaya bktık. Ne oldum değil ne olacağız. dedik. Milletin aynasına baktık. Eleştirilere nezaketle cevap verdik. Bütün sorunları çözdüğümüzü asla söylemedik. Pembe tablolar ve ulaşılamaz hedefler vererek halkımızı asla kandırmadık, halkı yanlış bilgilendirmedik. Türkiye'nin sorunu sadece bir günlük sorunlar değildir. On yıllar boyunca birikmiş kronikleşmiş sorunlarla karşı karşıya kaldık.

  Avrupa Birliği ile müzakere sürecini başlattık. Hükümet rehavete kapıldı, heyecanını yitirdi gibi söylemler yayılmaya başlandı. Anamuhalefete ve yavru muhalefete rağmen biz bunu yaptık. Engellemelere rağmen biz bunu sürdürdük sürdürmeye devam ettik. AB üyeliği için kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Hükmet olarak her alnda standartları yökseltmek hedefimiz. Bugüne kadar gelinen noktadan asla geriye dönüş olmayacaktır. Kazanımlar heba edilmeyecektir. geleceğe dönük hayaller kurduk. hayallari olmayanlar geleceği şekillendiremez.

  Anamuhalefetin ve yavru muhalefetin ortaya koyduğu bir öneri var mı? Sadra şifa olacak bir öneri gördünüz mü Allah aşkına? 70 milyonun tümüne ifade edecek kelimeleri bile yok. Bazı çevreler AK parti'yi farklı bir imajla yaftalamaya çalışıyor. Erdoğan tüm halkı bir bütün olarak kucaklayan bir partidir. Etnik ayrımcılığa karşı çıkar. Bunu benden çok defa duydunuz bu yeni değil. Bizim milletimizi böyle kucaklamamızdan rahatsız olanlar var. Birlik siyasetimizi hazmedemeyenler var. Vatandaşımızın bizim kendisini nasıl kucakladığımızın farkında ama siyaset yapanlar bunu anlayamıyor. AK Parti Türkiye'deki tek reformcu hareket.

  Mafyayı ve çeteleri tasfiye eden biz olduk. Biz sümealtı etmedik peşinde düşük kovaladık. Peki bitti mi bitmedi. Devam ediyor. Bu milletin her bir ferdi ele ele vererek bu mafyalardan bu terörden bu çetelerden kurtulmak zorundadır. Türkiye'deki 6 yıllık değişimi kimse görmezden gelemez. AK Parti çözümün bir adresidir. AK Parti'nin siyaset anlayışı yönetim üslubu aynı yöndedir. Kimse yanılgıya düşmesin milleti de yanıltmaya kalmasın. AK Parti hak ve özgürlük sosyal restorasyon sürecini asla kaybetmedi.

  Doğu ve Güneydoğu'da yanıma yanaşan çocuklar benden artık para istemiyor, laptop istiyor. Onları diyleyen Tayyip amcaları var, onları bu anlayışa getiren eğitim sistemi var. Biz etnik, dinsel ve bölgesel milliyetçiliğe karşıyız.

  'SENİN GÖZLERİN GÖRMÜYORSA BEN NE YAPAYIM?'

  Öyle bir medya ile karşı karşıyayız ki.. Biraz önce bir gazeteye bakıyorum. 3 Kasım'daki fotoğrafla bu hafta sonu İstasyon bölgesinden bir fotoğrafı yanyana koymuş . "Erdoğan, Erzurum'da beklediği ilgiyi bulamadı" diyor. Senin gözlerin görmüyorsa ben ne yapayım. Sen sabah satlerindeki miting öncesi fotoğrafı koyarsan benim dadaşımı aldatacağını sanarsın, avucunu yalarsın.

  Bizden başka o köylere Özal dışında giden olmadı. Özal biraz oralara girdi. Biz yapılmayanı yaptık. Bu inkar edilemez. Sorunlar var ama Türkiye geleceğe artık umutla bakıyor. Hedef halkın ihtiyaçlarını karşılamak.

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim