Mustafa Sarıgül: Türkiye Değişim Partisi Kılıçdaroğlu'nun yanında durmaya devam edecek Mustafa Sarıgül: Türkiye Değişim Partisi Kılıçdaroğlu'nun yanında durmaya devam edecek
Resmi olmayan kesin sonuçlara göre, kentte Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kurulan 928 sandığın tamamı açıldı. Kentte 288 bin 942 seçmenden 263 bin 691 kişi oyunu kullandı ve seçime katılım oranı yüzde 91,26 olarak gerçekleşti. Resmi olmayan kesin sonuçlara göre; AK Parti 2 milletvekili, CHP 1 milletvekili çıkardı. AK Parti ve CHP, 2018 yılında çıkardıkları milletvekili sayılarını korudu. Uşak'ta AK Parti İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, CHP ise Ali Karaoba'yı milletvekili olarak Meclis'e gönderdi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL GÜNEŞ

İsmail Güneş, 1967'de Uşak'ın Eşme ilçesinde doğdu. 1989 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Mardin'de göreve başladı. Mardin'de Trahom Savaş Şube Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Kulak Burun Boğaz ihtisasını yaptı. Uşak SSK Hastanesi'nde ve Uşak Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak çalıştı. Uşak Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik görevinde bulundu. 24 ve 27'nci dönem AK Parti Uşak milletvekili seçildi. Evli ve 2 çocuk babası.