İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi
The Yardbirds'ile üne kavuşan İngiliz gitarist Jeff Beck, 78 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü ismin ajansı, Twitter'dan yaptıkları bir açıklamada; "Jeff Beck'in vefat haberini derin ve derin bir üzüntüyle paylaşıyoruz. Aniden bakteriyel menenjite yakalanmasının ardından dün huzur içinde hayata gözlerini yumdu. Ailesi, bu büyük kaybın üstesinden gelirken mahremiyet rica ediyor" diye yazdı.

Pagesix'te yer alan habere göre; kısa süre önce 2022'de Johnny Depp ile çıkardıkları '18' adlı albümü desteklemek üzere bir turne gerçekleştiren Jeff Beck'in ölümü, sanat dünyasında üzüntüyle karşılandı.

'KORKUNÇ BİR KAYIP'

Ozzy Osbourne, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, "Jeff'in vefatını duyduğumda ne kadar üzüldüğümü ifade edemem. Ailesi, arkadaşları ve pek çok hayranı için ne korkunç bir kayıp. Jeff'i tanımak ve son albümüm Patient Number 9'da çalmasını sağlamak benim için büyük bir onurdu" diye yazdı.

İngiliz müzisyen Paul Young ise "Efsanevi gitarist Jeff Beck'in ani ve trajik ölümünü duymak bizi yıktı. Tanıyan herkes tarafından sevilirdi. Gitaristlerin gitaristi! Ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Rolling Stones'un 79 yaşındaki solisti Mick Jagger, Jeff'in ile birlikte sahne aldığı bir videoyu yayınlayarak; "Jeff Beck'in ölümüyle harika bir adamı ve dünyanın en iyi gitaristlerinden birini kaybettik. Hepimiz onu çok özleyeceğiz" mesajını yazdı.

'KELİMELER KİFAYETSİZ'

Queen grubunun ikonik gitaristi 75 yaşındaki Brian May ise şu paylaşımda bulundu:

'DİNLENDİĞİM SÜRECE İYİYİM'

DailyMail'de yer alan habere göre; Beck'e 2016 yılında Rolling Stone'a verdiği bir röportajda sağlığı hakkında sorular sorulduğunda, ünlü isim şöyle cevap vermişti:

SEKİZ KEZ GRAMMY KAZANDI

24 Haziran 1944'te Surrey, İngiltere'de doğan Beck, sekiz kez Grammy ödülü kazandı ve iki kez Rock and Roll Hall of Fame'de yer aldı. Beck, Mart 1965'te ise Eric Clapton'ın yerine geçti ve The Yardbirds' ile 20 ay süren yolculuğuna başladı. Ancak Beck, mükemmeliyetçiliği ve asabi mizacının yanı sıra, bir ABD turnesi sırasında gruba katılmadığı için gruptan kovuldu.

Ocak 1967'de Jeff Beck Group'u kurdu. Kadro birkaç kez sarsıldı ama sonuçta vokalde Rod Stewart, basta Ronnie Wood, piyanoda Nicky Hopkins ve davulda Aynsley Dunbar yer aldı. Beck, grubu Woodstock 1969'dan bir gece önce dağıttı. Grup, 1970 yılında vokalist Alex Ligertwood, klavyeci Max Middleton, davulcu Cozy Powell ve basçı Clive Chaman ile yeniden kuruldu.