Şırnak'taki taciz iddiasıyla darbedilen kamu görevlisi gözaltında! Açığa alındı... Şırnak'taki taciz iddiasıyla darbedilen kamu görevlisi gözaltında! Açığa alındı...
endeksi rekor üstüne rekor kırarken Ekonomi Gazetesi Yazarı Şeref Oğuz, çarpıcı bir tespitte bulundu.

 Dr. Şeref Oğuz, Borsa İstanbul’daki küçük yatırımcıları uyararak ‘Borsa 10 bine koşarken yeniden hasat zamanı geldi. SPK'nın korumadığı küçük yatırımcı yeniden silkelenme riskiyle karşı karşıya kalabilir’ ifadelerini kullandı.

Dr. Şeref Oğuz, küçük yatırımcıların borsanın yükselen trendine kapılmaması ve dikkatli adımlar atması gerektiğinin altını çizdi.

Daha önce birçok kez yaşanan senaryonun küçük yatırımcılar için yeniden tekrarlanabileceği ve silkeleme operasyonunun düğmesine basılabileceğini aktaran Oğuz, uyarılarını şöyle sıraladı:

“Borsa ağacının 8,5 milyon yaprağı vardı, bir silkelendi 1 milyonu gitti. Borsa 10 bine koşarken yeniden hasat zamanı geldi. SPK'nın korumadığı küçük yatırımcı yeniden silkelenme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Spekülatörler yeniden ortaya çıkıp küçük yatırımcıyı sağabilir. Küçük yatırımcılar çok dikkatli olmalı. Hep söylediğim gibi borsa oyun alanı değildir. Borsada hisse senedi alıp bir şirketin ortağı oluyorsun. Küçük yatırımcı lütfen bir şirketin ortağı gibi davransın.

Borsa sabırsızlardan sabırlılara, akılsızlardan akıllılara para aktarılan bir yerdir. Bu nedenle borsada şimdi profesyonellerin zamanı. Borsada artık amatörlere yer yok. Yatırım yapacaklar mutlaka profesyonellerden destek almalı."