İlahiyatçı Cemil Kılıç'a evinin önünde saldırı İlahiyatçı Cemil Kılıç'a evinin önünde saldırı
Güney Amerika ülkesi Kolombiya’nın ünlü DJ’i 23 yaşındaki Valentina Trespalacios’un cansız bedeni geçen pazar başkent Bogota’daki El Dorado Uluslararası Havaalanı yakınlarında bir çöplüğe atılmış bavulda bulunmuştu.

İSTANBUL YOLUNDA YAKALANDI

Cinayetin baş şüphelisi olan ABD’li sevgilisi John Poulos aranıyordu. Bir yıldır ünlü DJ ile beraber olan ve cinayet sonrası kayıplara karışan evli, 3 çocuk babası Poulos’un Kolombiya’dan Panama’ya gittiği burada ise İstanbul’a giden Türk Hava Yolları (THY) uçağına binmeden dakikalar önce yakalandığı bildirildi.

ASIL HEDEFİ KARADAĞ'DI

Poulos’un İstanbul’dan da ABD ve Kolombiya ile suçluların iadesi anlaşması bulunmayan Karadağ’a gitmek üzere bilet aldığı öğrenildi.

Boğularak öldürüldüğü belirlenen DJ’in ailesi, ABD merkezli bir menkul kıymetler şirketinde özel bir yatırımcı olan Poulos’un kızlarıyla evlenmeyi planladığını söyledi.

KARTEL ÖLDÜRDÜ İDDİASI

İngiliz Daily Mail gazetesi, Kolombiya merkezli El Tiempo gazetesinin haberine dayanarak, Trespalacios’un ailesinin, Poulos’un hapisteki uyuşturucu baronu Joaquin “El Chapo” Guzman tarafından kurulan Meksika merkezli Sinaloa Karteli ile bağları olduğunu söylediğini bildirdi.

Cinayeti işlediğini reddeden Poulos, Kolombiya’daki ünlü Medellin kartelinin peşinde olması nedeniyle kaçtığını, Valentina Trespalacios’u ise kartelin öldürdüğünü savundu.