• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Üniversiteliler Didim'de

  04.06.2009 18:23
  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, 4 günlük bir gezi programı için Didim’e geldi.
  Üniversiteliler Didimde
  Üniversiteliler Didim'de Üniversiteliler Didim'de Üniversiteliler Didim'de

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümünden 20 öğrenci Araştırma görevlileri Özge Gündem ve Efe Duyan nezaretinde Müzik ve Mekân dersi kapsamında Didim"e bağlı Akköy"e gelerek Akköy Kütüphanesini ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında İlk olarak Akköy Kütüphanesine gelen öğrenciler Akköy Kütüphanesi ve Akköy Dergisi Genel Koordinatörü Güven Pamukçu ile buluştular. Pamukçu ziyarete gelen öğrencileri verdiği kahvaltıyla ağırladı. Ziyarette Güven Pamukçu, öğrencileri Akköy Kütüphanesini gezdirerek bilgiler verirken, ardından Akköy sokaklarını gezen öğrenciler köyde fotoğraflar çekerek, Güven Pamukçu"dan bilgiler aldılar.
  Yapılacak ziyaretle hakkında bilgiler veren Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı araştırma görevlisi Özge Gündem, “Müzik ve Meken dersi kapsamında öğrencilerimiz ören yerlerini ziyaret edilmesi konusunda bize başvurdular. Bizde Aydın"da ören yerinin çok olduğunu bildiğimiz için buraya bir gezi düzenledik. Gezilerimiz ve incelemelerimiz 4 gün sürecek. Bu kapsamda İlk olarak Akköy"de Güven Beyle bir araya geldik. Diğer Araştırma görevlimiz Efe bey"in Güven Bey"i tanımasından dolayı ziyareti ilk olarak tarihi bir yer olan Akköy"de başladık. Bunun dışında Milet, Priene ve Apollon Tapınağında gezi ve incelemelerde bulunacağız. Bu gezide okulumuzun ve öğrencilerimizin katkılarıyla düzenlendi. Gezi ve incelemelerin verimli geçeceğini düşünüyorum” dedi.
  Akköy Kütüphanesi ve Akköy Dergisi Genel Koordinatörü Güven Pamukçu ise, Mimarlık bölümü örencilerini ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerin Didim ve çevresindeki ören yerlerine yapacakları ziyaretin 4 gün süreceği öğrenilirken, Akköy"deki ziyaret ve incelemelerinin dışında Milet, Priene ve Apollon Tapınağında gezi ve incelemelerde bulunacakları öğrenildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim