• BIST 107.617
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6668
 • Euro 4,3300

  Ünal Aysal'dan Drogba açıklaması

  25.10.2011 16:37
  Ünal Aysal, Galatasaray'a adı geçen ünlü futbolcu Drogba ile ilgili konuştu.
  Ünal Aysaldan Drogba açıklaması
  Ünal Aysal'dan Drogba açıklaması Ünal Aysal'dan Drogba açıklaması Ünal Aysal'dan Drogba açıklaması

   

  -''Drogba son alternatifim olur''-
   
  Aysal, Lig TV'de yayınlanan ''Futbol Gündemi'' programında soruları yanıtladı.
   
  Ünal Aysal, Galatasaray'a adı geçen ünlü futbolcu Drogba ile ilgili düşünceleri sorulması üzerine, ''Bana sorsanız herhalde son alternatifim olur'' dedi.
   
  Drogba'nın Galatasaray'a faydalı olabilecek iyi bir oyuncu olduğunu ancak teknik direktör Terim'in henüz Drogba'yı kendilerine önermediğini belirten Aysal, ''Bana sorsanız herhalde son alternatifim olur. Kurulan takımımıza baktığınız vakit, Drogba bu takımın dengesine uyamaz gibi geliyor. Maliyet olarak değil, karakter olarak. Yapısı, daha yırtıcı, daha itici, daha az uyumlu bir oyuncu yapısı. Bazen bunların içine bir yıldız oyuncuyu kattığınız vakit olayın şekli değişir. Faydadan çok zarar getirebilir. Bu böyledir demiyorum. Belki de en sonunda Drogba'yı alır getiririz, bilemiyorum. Bu hocanın alacağı bir karar'' şeklinde konuştu.
   
  Aysal, transferle ilgili isimler konusunda, gerçekleşmeme ihtimalini göz önünde bulundurarak taraftarı üzüntüye uğratmamak adına şeffaf olamadığını belirterek, sorular üzerine kafasındaki oyuncu tipiyle ilgili olarak, ''Kafamdaki oyuncu Avrupa liglerinden, özellikle İngiltere de oynayan oyuncu tipi. İri yapılı, beyaz tenli, güçlü yakışıklı falan diyebilirim'' ifadelerini kullandı.
   
  Galatasaray'a başkan seçildiğinde sorunlu bir camia içine girdiğinin, bütün Galatasaraylılar gibi kendisinin de farkında olduğunu kaydeden Aysal, kulübüne gerekli zamanı ayırmayı hesaba kattığını belirterek, ''Vaktimin yüzde 80'ini Galatasaray'a harcıyorum. Şu anda önceliğim Galatasaray'' dedi.
   
  Camianın kendisi için kurtarıcı rolü biçtiğinin ifade edilmesi üzerine Aysal, ''3 bin oyu 2 oyla kaçırdım. Beklentinin büyük olduğunu o gün daha fazla hissettim. Galatasaraylıların özellikle benden beklentisi gittikçe düşen kredibilitenin ve heyecanın kulübe yeniden kazandırılmasıydı. Ben buna öncelik verdim. Gerek maddi gerek hukuksal gerek kurumsal, Galatasaray'ın içindeki kendi imkanları enerjisi Galatasaray'ı gerekli yerlere taşır. Ben sadece burada vasıtayım, görevimi yapıyorum'' diye konuştu.
   
  Aysal, kulüpte şu anki tablonun nasıl olduğu sorusu üzerine, genel kurula kadar yapmak istediklerinin önemli bir kısmını başlattıklarını, 2012 Mart ayındaki genel kurulda camiaya iyi haberler vereceklerini kaydederek, ''Banka borçlarımız 150 milyon dolar ile başlamışız, bugün 120,7 milyon dolar kalmış. Yeni banka borcu almamışız, borçlanmamışız. Muaccel kapıda bekleyen borçlar devamlı artıyor tabi, o gün 59 milyon dolarlık borç bugün 44 milyon dolar. Genel borçlarımız, 328 milyon dolar iken bugün 301 milyon dolara düşmüş. Bunları öderken yeni transferleri yapmışız, bunlar için de 10 milyon dolar ekstra fon üretmişiz'' şeklinde konuştu.
   
  Mart ayından sonra UEFA kriterlerinin tamamını karşılamaya hazır olacaklarını bildiren Aysal, bu sezon ki transfer bilançosuyla ilgili olarak da ''Futbolda 12 yeni oyuncu transfer etmişiz, 17 oyuncuyu da göndermişiz. Transfer bedelleri olarak sattıklarımızla aldıklarımız arasında 7 milyon avroluk bir farkımız var. Biz 7 milyon ödeyerek bu 12 futbolcuyu transfer etmişiz. Geçen yıllardaki bütçelere göre de farklılık var. 2009-2010 bütçemiz 90 milyonmuş, 2010-2011'de 72 milyon dolarmış. Bu transferlere rağmen futbol bütçemizi düşürerek 62 milyon dolar olarak sağladık. Bu ekonominin başarımıza zarar vermeyecek bir ekonomi olmasına dikkat ettik'' ifadelerini kullandı.
   
  -''Fatih Terim ile çalıştığım için başkan olarak şanslıyım...''-
   
  Aysal, Fatih Terim'in Galatasaray Kulübü'nün CEO'su olacağı şeklinde bir beyanatının bulunmadığını bildirdi.
   
  Bu yönde medyada yer alan haberlerle ilgili soru üzerine konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı, şunları kaydetti:
   
  ''Böyle bir beyanatım yok. Yazıldığı şekilde bir projemiz yok, ama şunu söylemek durumundayım. Fatih Terim Galatasaray'ın tarihinden gelen bir insan, Galatasaray'a hayatını veren bir insan.  Onunla çalıştığım için de başkan olarak şanslıyım ve kendimi mutlu hissediyorum. Başarı bazında bu ilişkinin devam edeceğine inanıyorum, inanmak istiyorum. Fatih hocanın da kendisine göre planı programı vardır. Bunu benim yapmam doğru değil, kendisinin yapması lazım. Benim içimden geçen; Fatih Hoca Galatasaray'ın tarihine mal olmuş insandır, istikbalde de teknik direktörlüğü bıraktıktan sonra da Galatasaray için de daha yukarılarda görev almalıdır. CEO değil. Fatih Hoca'nın tecrübesini kullanacağı Galatasaray'a en yararlı olacağı bir pozisyondan bahsediyorum. Futbola daha yararlı olabileceği bir supervizör görev tabi ki Fatih Hoca'yı her zaman bekler''
   
  -''Takım makine gibi oynamaya başladığı vakit önlerinde kimse duramaz''-
   
  Futbol takımının durumundan memnun olup olmadığı sorulan Aysal, ''Şu anki haliyle eksiklerimiz olduğu çok açık. Ama genelinden memnunum. bu takımla çok iyi işler yapacağız. Böyle bir endişemiz yok. 12 yeni oyuncumuz var. Bunların hepsi kaliteli. Bunları bir arada oynatabilmek ayrı bir sorun. Bunlar makine gibi beraber oynamaya başladığı vakit de önlerinde kimsenin duramayacağı çok açık'' ifadelerini kullandı.
   
  Ünal Aysal, devre arası için Fatih Terim'in transfer için bir talebi olup olmadığı sorusu üzerine, ''Daha işin başındayız. Önümüzde bir iki ay var. Fatih hoca da bu dönem yaklaşırken herhalde benden görüşme isteyecektir. O istemezse ben ondan isteyeceğim. Oturup kararlarımızı alacağız ama geç kalmak istemiyoruz. Sezona biraz telaşlı ve hazırlıksız başladık. Buna rağmen bu kadar transferi yaptık. Önümüzde rahat bir dönem var. Bu çalışmaları yapıp en iyi elemanları getirip kadromuza takviyeyi yapmak istiyoruz'' şeklinde yanıt verdi.
   
  Transferde normal işleyişin, teknik direktörün eksik gördüğü bölgeleri tespit etmesi ve gönlünden geçen piyasadaki hazır alınabilecek futbolcuları yönetime teklif etmesi olduğunu kaydeden Aysal, ''Transferi yönetim yapar. Teknik ekip transfer yapmaz önerir. Bizde de böyle olacaktır bu iş. Bundan önce de böyle oldu. Fatih hoca mümkün olduğunca ekonomik davranmak istedi. Fazla aceleci masraflı davranmayalım endişesini taşıyordu. Biz de aynı endişeyi paylaşıyorduk. İyi bir birliktelik doğdu. Kimse kimsenin sahasına girmiyor. Biz yeşil sahaya girmiyoruz, Fatih hoca da bizim sahamıza girmiyor. İyi bir işbirliği içindeyiz'' diye konuştu.
   
  Aysal, ''Hangi futbolcuyu izlerken daha çok heyecanlanıyorsunuz'' sorusuna, ''Melo bu tarife uyar gibi. Böyle, herhangi bir yerden topa vurduğu vakit şu anda beni çok heyecanlandıran bir oyuncu yok. Takımda eksiğimiz bu'' yanıtını verdi.
   
  -''Dargınlık yok, ilişki son derece sıcak devam ediyor''-
   
  Yönetim kurulundaki ilişkilerin nasıl olduğu sorusu üzerine de Galatasaray Kulübü Başkanı, hiçbir yönetici arasında dargınlık bulunmadığını ifade etti.
   
  Aysal, ''Bizim yönetim kurulumuz birbirine benzemeyen 16 kişiden kurulu. Değişik sektörlerden geliyoruz. Gelişimizin nedeni Galatasaray'a hizmet. Bir hizmet yarışı başladı. Herkes en iyisini yapmaya çalışıyor. Bunun koordinasyonu önemli. Biz de yönetim olarak bu dönemi geçirdik. Bir yere doğru da gidiyoruz. Kavga dövüş, dargınlık da olmadı. Herkes birbiriyle konuşuyor. Dargınlık yok, ilişki son derece sıcak şekilde devam ediyor'' ifadelerini kullandı.
   
  Yönetim anlayışının, disiplinli, saat gibi işleyen, herkesin birbiriyle yardımlaştığı, birbirine destek olurken önünü kesmediği bir sistem olduğunu anlatan Ünal Aysal, ''Karşı fikirler denge içinde birbirinin karşısında oturmuşsa burada başkan devreye girmek durumunda. İnsiyatif kullanmayan başkan başkanlık yapamaz. Kendi yetkimi kullanmadan önce herkesi dinleyip getirisini, götürüsünü iyice dinleyip karar veririm. Şimdiye kadar verdiğim kararlar yönetimden hiçbir itiraz görmedi. Ben şahsen şikayetçi değilim'' diye konuştu.
   
  Camiadaki ''Kol kırılır yen içinde kalır'' anlayışının son yıllarda değişim gösterdiğinin ifade edilmesi üzerine Aysal, Galatasaray Kulübü'nün hala geleneklerine bağlı olduğunu ve bu şekilde devam edeceğini anlatarak, ''İçinde bulunduğumuz çağ iletişim çağı. Basın ve medya olayların bire bir içinde olduğu sürece artık şeffaf olmaktan başka hiçbir seçeneğimiz kalmadı. Bunun avantajlarını da kullanmamız lazım. Kapılarımızı açmak zorundayız. Biz taraftar için varız. Her şeyi saklayarak taraftarımızı mutlu edemeyiz. Taraftar bizimle bütünleştiği vakit kulübümüz daha da güçlenecektir'' şeklinde konuştu.
   
  -''Ortalama 40-42 bin kişiye oynuyoruz''-
   
  Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'da maçlarını ortalama 40-42 bin taraftara karşı oynadıklarını bildirdi.
   
  Aysal, ''50 bin kişilik Türk Telekom Arena neden dolmuyor?'' sorusu üzerine, ''O konuda kötümser değilim. Maçlarda biz ortalama 40-42 bin kişiyle oynuyoruz. 6 ay evvel Ali Sami Yen'de 23-24 bin kişiyle oynuyorduk. Bu stat böyle bir imkanı sağladı. Tamamını doldurmak o kadar kolay değil. Taraftar bize güvendikçe inandıkça bu heyecanı paylaştıkça stat dolacaktır. Uzun süre dolu oynayacağımız dönemin yaklaştığına inanıyorum. Taraftara güveniyorum'' dedi.
   
  Stadın çim zemininin değişeceğini, çimlerin TIR'larla yolda olduğunu bildiren Galatasaray Kulübü Başkanı, ''300 bin avro civarında bir maliyeti var. Yeni bir stat olduğu için federasyon bütün milli maçları oraya yıktı, orada oynanıyor, biz maçlarımızı oynuyoruz. Başka organizasyonlar da oluyor, bunlar sahayı bozuyor. Tabii ki ek gelir sağlamak lazım ama sağlarken getirdiğinizden fazlasını kaybetmemeliyiz'' diye konuştu.
   
  -''Derbiyi iyi oynayan kazansın''-
   
  Aysal, perşembe günü yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili olarak ''Samimiyetle söyleyeyim, hangi takım iyi oynuyorsa kazansın. İkisi de saydığımız rakiplerimiz. İnşallah iyi oynayan kazansın derim. Bunu şablon olarak değil gönülden söylüyorum'' değerlendirmesini yaptı.
   
  AA
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim