İngiliz gazeteci Dom Phillips ve Brezilya yerlileri araştırmacısı Bruno Pereira'nın geçen hafta Amazon ormanlarında kayboldukları açıklanmıştı. Yıllardır bölgede araştırmalar yapan gazetecinin tehditler aldığı biliniyordu. Kaybolan ikilinin eşyaları bulunurken Phillips'in ailesi gözyaşları içinde umutlarının artık tükendiğini açıkladı.

İsrail, Rusya'ya bağlanmak için yapılan referandumları tanımayacak İsrail, Rusya'ya bağlanmak için yapılan referandumları tanımayacak
Brezilya'da yaşayan ve Guardian gazetesine yazan tecrübeli İngiliz gazeteci Dom Phillips ile Brezilyalı yağmur ormanları uzmanı Bruno Pereira'nın kaybolmalarının üzerinden bir hafta geçerken, polis ikiliye ait şahsi eşyalara ulaştı. İkili kaybolmadan birkaç gün önce tehdit edilmişti.

Gazeteci Phillips ve birlikte seyahat ettiği uzman Pereira, bir kitap için araştırmalarını sürdürdükleri Amazon yağmur ormanlarında 5 Haziran günü kaybolmuştu.

Polis Phillips'in botların, sırt çantasını, Pareira'nın kimlik kartını ve kıyafetlerini bulduklarını açıkladı.Dom Phillips'in ailesi gözyaşları içinde umutlarının tükendiğini açıkladılar