Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya: "Ankara ve İstanbul'da 2 büroda çalışmalarını sürdürüyorsun. ABD ve AB ile ilişkiler konusunda ve MİT ile temasta eksiklik yaşıyorsun."

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik 'Amerikan apartı' ve 'operasyon çocuğu' söylemleri üzerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Özdağ yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

"Süleyman Soylu dün bir basın açıklamasında, benim Amerikan aparatı olduğumu ve bundan dolayı bana operasyon çocuğu dediğini ifade etti. Süleyman, bu konuda elinde ne bilgi ve belge varsa bunlar hemen savcılığa ilet. Sana bir hafta süre veriyorum."

Paylaştığı videoda Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

Balıkesir’de Müsilaj-2 operasyonu: 21 şüpheli gözaltına alındı Balıkesir’de Müsilaj-2 operasyonu: 21 şüpheli gözaltına alındı

YENİ PARTİ İÇİN ANKARA VE İSTANBUL'DA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYORSUN"

"Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara ve İstanbul'da çalışmalarını sürdürüyorsun. Bazı eksikliklerin olduğunu da görüyorsun. Bunlardan bir tanesi ABD, AB ülkeleri ilişkilerinde eksiklik ve MİT'te eksiklik olduğu. Bu özellikle ABD ile ilişkilerdeki eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir emniyet genel müdürlüğü yardımcısını ABD büyükelçiliği ile ikilil ilşki kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin."

"ABD İLE TEMASLARIN ERDOĞAN'A BİLDİRİLMİŞ"

"Tabi bu temaslar devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan'a bildirilmiş ve EGM, Erdoğan'dan aldığı talimatla ABD büyükelçiliği ile ikilili ilişkilere girmeyi yasaklayan bir talimat hazırlamış."

"BUGÜNLÜK BU KADAR, DEVAMI GELMEYECEK ZANNETME"

"Evet, Süleyman. Bugün bu kadar. Devamı gelmeyecek zannetme. bir hafta süre verdim sana"