Bartın Üniversitesi bünyesine 32 öğretim üyesi alımları başladı! Bartın Üniversitesi bünyesine 32 öğretim üyesi alımları başladı!
Avrupa’nın en büyük akvaryumu olan Oceanografic Valencia, 18 Haziran’da aylar öncesinden planlanan ve çeşitli kuruluşların ortak operasyonuyla Rusya’nın saldırısı altında bulunan Harkiv’deki Nemo Akvaryumundan iki beyaz balinayı Valencia’ya getirdi. Balinaların durumun stabil olduğu ve gittikçe yeni yaşam alanlarına alışmaya başladıkları açıklandı. Yetkililer, Harkiv’in sürekli bombardıman altında olmasının enerji, lojistik ve teknik tedarik açısından balinaların hayatının tehlikeye soktuğunu ifade etti.

Valencia eyalet yetkilileri yaptıkları açıklamada “Bu operasyona Oşinografi, Georgia ve Sea World'deki Amerikan akvaryumlarından deniz memelileri uzmanları ve Ukraynalı bakıcılar katıldı. Plombir adında 15 yaşında bir erkek ve Miranda adında 14 yaşında bir dişi olan hayvanlar, çatışma bölgesinden uzun bir yolculuğun ardından hassas sağlık koşullarıyla 18 Haziran gecesi Valencia denizcilik merkezine ulaştı” dedi.

OPERASYONUN DETAYLARI