Zelenskiy, Suriye'nin Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanımasının ardından Ukrayna'nın Suriye ile ilişkilerini kestiğini belirtti.

Suriye’nin Ukrayna’nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanımasının ardından Ukrayna'dan ilk tepki geldii. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Suriye ile tüm diplomatik ilişkilerin sona erdirildiğini duyurdu.

Suriye, Ukrayna’nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmasının ardından Ukrayna, Suriye ile diplomatik ilişkilerini kesti.

Dışişleri Bakanlığı'dan ABD'ye sert tepki: İzahı mümkün değildir Dışişleri Bakanlığı'dan ABD'ye sert tepki: İzahı mümkün değildir

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy yaptığı açıklamada, Ukrayna ile Suriye arasında artık diplomatik ilişkilerin olmayacağını belirterek, Suriye'ye yönelik yaptırım baskısının "daha da artırılacağını" açıkladı.

Zelensky ayrıca, Suriye'nin söz konusu hareketini “değersiz” olarak nitelendirdi.