• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Uğur'dan tanıtım atağı

  26.08.2009 10:55
  Uğur Dershaneleri; Aydın merkez ve Çine’de eğitimde fırsat eşitliğine sağlamak amacıyla “Uğur Tanıtım Merkezleri” oluşturdu.
  Uğurdan tanıtım atağı
  Uğur'dan tanıtım atağı Uğur'dan tanıtım atağı Uğur'dan tanıtım atağı

  Uğur Dershaneleri"nin eğitimde fırsat eşitliği ve bilgi edinmenin kolaylaştırılması amacıyla oluşturduğu tanırım merkezleri daha ilk günden öğrencilerin akınına uğradı. Açılan merkezlerde dershanenin rehber öğretmenleri tarafından isteyen her öğrenciye Kişisel Öğrenme Testi (KÖS), Kariyer Eğitim Testi (KET) uygulanarak öğrencilerin mesleki eğilimlerini ve nasıl bir yöntemle öğrenmeleri gerektiği hakkında bilgiler veriliyor.
  Uğur Tanıtım Merkezi"nde yüz yüze görüşmelerin yanı sıra; “Uğur TV” aracılığıyla da öğrencilere görsel bilgiler aktarılıyor. Uğur TV, her öğrencinin sınıf ortamında yapmak istediği her şeyi yapmasına olanak sağlayan bir sisteme sahip. Öğrenciler Uğur TV"den eksiklerini tamamlayabildikleri gibi, yeni konu öğrenme, soru çözme, çözemediğini çözdürme gibi tüm öğrenme etkinliklerini gerçekleştirebiliyorlar. Uğur TV, dershane ortamını öğrencilerin odalarına taşıyan bir sistem olarak eğitim hizmetlerine katkı sağlıyor.
  Uğur Tanırım Merkezleri"nde verilen hizmetler hakkında açıklama yapan Rehber Öğretmen Cafer İzmirlioğlu, “Her öğrencinin farklı bir algılama, öğrenme sitili vardır, biz bu testleri uygulayarak öğrencilerimizin hangi metotlarla öğrenmeleri gerektiği hakkında onlara yardımcı oluyoruz. Böylece öğrenciler boşuna kürek çekmemiş, boşuna zaman kaybetmemiş oluyorlar” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim