• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı

  24.01.2016 18:50
  Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23’üncü yıldönümünde Kuşadası Gazeteciler Derneği öncülüğünde düzenlenen törenle anıldı.
  Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı
  Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı

  Anma etkinliğine Kuşadası’nda görev yapan gazeteciler ile CHP Kuşadası ilçe Başkanı Nail Özazman, parti üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri katıldı.

  Kuşadası Gazeteciler Derneği’nin organize ettiği 23. Uğur Mumcu ve Basın Şehitlerini anma etkinliğine başta CHP Kuşadası ilçe örgütü, Kuşadası Belediyesi ve ADD Kuşadası Şubesi katkı ve destek verdi. Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri Anıtı önünde düzenlenen etkinlik saat 12.00’de Kuşadası Gazeteciler Derneği Başkanı Ufuk Baksi’nin açılış konuşmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Gazeteci Zeynep İnak bildiri okudu. Gazeteci ve ADD Kuşadası Şube Başkanı Nazan Bozkurt’un okuduğu şiirin ardından etkinlik, anıta karanfil bırakılmasıyla da sona erdi.Gazeteci Zeynep İnak’ın okuduğu bildiride, gazetecilerin yanı sıra çeşitli saldırılarla hayatlarını kaybeden aydınların da anıldığı etkinlikte okunan basın bildirisinde özetle şu ifadelere yer verildi: “24 Ocak 1993’te Türkiye çok değerli bir Cumhuriyet aydınını kaybetti. İlk değildi bu, son da olmayacaktı. Cumhuriyet aydını dedik Uğur Mumcu için, fakat o Türk halkı için bir gazeteciden, bir aydından çok daha fazlasını ifade ediyor. Uğur Mumcu demek Cumhuriyet demekti, Uğur Mumcu demek demokrasi demekti, Uğur Mumcu demek bağımsız Türkiye demekti. Ölümünden bu yana geçen sürede yazılarının hala güncel olması tesadüf değildir. Ölümünden sonra geçen sürede yaşananlar, Uğur Mumcu’nun yazdıklarını doğrulamıştır, doğrulamaktadır. Yaşadığımız süreç Uğur Mumcu’yu bir kez daha haklı çıkarmaktadır “

  ugur-mumcu-kusadasi’nda-anildi.jpg

  Diğer Haberler
  ADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorEn çok tercih edilen üniversiteler arasında önemli bir yere sahip olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), giderek artan güven endeksi, uluslararası akredite bölümleri, öğrenci memnuniyet anketleri, öğrenci dostu şehir gibi kriterlere göre en önemli üniversiteler arasında yerini aldı.Her yıl ortalamanın üzerinde doluluk oranıyla Ege Bölgesi’nin en çok öğrenci kabul eden yükseköğretim kurumlarından biri olan ADÜ, ilk tercihlerde bu yıl da lisans düzeyinde yüzde 98.89, ön lisans düzeyinde ise yüzde 92.83 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı.Yeni açılan bölümlerde tüm kontenjanlarını ek yerleştirme dönemi öncesinde dolduran ADÜ’de, fakülteler bazında açılan 5 bin 74 kontenjandan sadece 56 kontenjan boş kalırken, 5 bin 18 öğrenci fakültelere kayıt yaptı.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim