Mescid-i Aksa'da 100 bin kişi cuma namazı kıldı Mescid-i Aksa'da 100 bin kişi cuma namazı kıldı

Türkiye iki büyük deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya'da büyük yıkıma yol açtı. Deprem felaketinin en ağır yaşandığı illerin başında gelen Hatay'da yakınlarını kaybeden Uğur Aslan sosyal medya sayfasından yürek yakan bir mesaj paylaştı.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ilde büyük yıkıma ve binlerce can kaybına neden oldu.

Kanal D dizisi 'Yargı'da Komiser Eren karakterini canlandıran Uğur Aslanda Hatay'da ailesinden birçok kişinin göçük altında kaldığını belirtmişti.

Hatay doğumlu olan, ilk ve orta öğrenimini Reyhanlı'da tamamlayan, liseyi ise Antakya'da okuyan Uğur Aslan, deprem felaketi sonrası tepki çeken kira artışı ve gıda malzemelerine yönelik yağmalama iddiaları hakkında geçtiğimiz günlerde tepkisini dile getirmişti.

Şimdi ise depremlerin ardından Hatay'a giderek depremzedelere yardımcı olan Uğur Aslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla herkesi duygulandırdı.

Yakınlarının ölümüyle kahrolan Aslan, paylaşımında "Aslında hepimiz öldük.

Kimimiz enkazın altında, kimimiz üstünde" ifadelerini kullandı.