Pakistan’dan Dubai’ye giden uçakta bir yolcu, koltukları yumruklamaya ve tekmelemeye başladı. Kabin görevlileri yolcuyu sakinleştirmeye çalıştı ancak bu kez de uçağın camına tekme atarak kırmaya çalıştı.

Posta.com.tr/Dış haberler- Pakistan Uluslararası Havayolları’nın Dubai’ye giden uçağından bir yolcunun hareketleri ortalığı karıştırdı. Yolcu, uçak havalandıktan hemen sonra karışıklık çıkarmaya, koltukları yumruklamaya ve tekme atmaya başladı. Uçağın yeniden Pakistan’a dönmesini talep etti. Koridora geçen yolcu yüksek sesle dua etmeye başlayınca kabin görevlileri adamın yanına gelerek onu koltuğuna oturtmaya başladı. Çıplak ayaklı yolcu, kabin görevlileri müdahale ederken gömleğini de çıkardı. Kontrolünü kaybeden adamı sakinleştirmek için kaptan pilot devreye girdi. Dubai’deki hava kontrol birimiyle irtibata geçen kaptan, indiklerinde kargaşa çıkaran yolcu için güvenlik güçlerinden destek talep etti.

Bir türlü sakinleşemeyen yolcu, en sonunda içinde 160 yolcu bulunan uçağın penceresini tekmeleyerek kırmak istedi. Bu durum karşısında kabin görevlileri fiziksel güç kullanmak zorunda kaldı.

Havayolları sözcüsü Abdullah Khan yaptığı açıklamada ‘Check-in’den geçerken normal görünüyordu. Dönüş bileti ve Dubai’ye ziyaret vizesi vardı. Uçak kaldığında yüksek sesle ezan okumaya başladı ve kabin görevlileri bunu yapmamasını istedi. Tedirgin olmaya başladı ve koridora çıkarak göğsünün üzerine yattı ve dua etmeye başladı. Yerine oturması istendi ama sonra uçağın penceresini tekmeledi. Doğru düşünemediği çok belliydi. Şiddete başvurmuş olması nedeniyle kurallar gereği koltuğuna bağlandı’ dedi.

Uçak Dubai’ye indiğinde kargaşa çıkaran yolcu tutuklandı. Ardından Pakistan’a geri gönderildi. Havayolu şirketi, yolcunun kara listeye alındığını açıklandı.

HEM SARHOŞ HEM YARI ÇIPLAK!

Benzer bir olay Manchester Havalimanı'ndan Antalya'ya gelmek üzere havalanan uçakta meydana geldi. Corendon Havayolları’nın Antalya uçağında sarhoş bir İngiliz yolcu, bağırmaya ve soyunmaya başladı. İngiliz yolcunun yanındaki kişi adamın yaptıklarını videoya aldı.

İngiliz yolcuyu susturmak için kabin görevlileri gelse de yolcu daha da ileri gitmeye, ayakkabılarını ve çoraplarını çıkarmaya ve çığlık atmaya devam etti. Kabin görevlileri yolcu için polisle irtibata geçti.

Corendon Havayolları sözcüsü, ‘Uçuş Corendon adına başka bir şirket tarafından gerçekleştiriliyordu. Kabin görevlileri, alkollü olduğu için diğer yolcuları güvensiz hale getiren ve havacılıkta 'Asi Yolcu' dediğimiz uçuş ekibinin çalışma ortamını tehdit eden bir yolcu tespit etti. Kabin ekibi yolcuya bakmak ve diğer yolcularla ilgilenmek için tüm çabasını sarf etti. Yolcu, kendisine verilen hiçbir gereklilik ve bildirime uymadığı için Antalya Havalimanı'nda kaptan tarafından polis talep edilmiş ve yolcuya inişte polis tarafından refakat edilmiştir. Sivil havacılık otoritelerinin bu tür bir pozisyonda ihtiyaç duyduğu tüm önlemler başarıyla alındı’ dedi.