• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Üç partiden 9 isim belli oldu!

  20.01.2016 08:17
  TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın çağrıda bulunduğu Anayasa Uzlaşma Komisyonu için MHP ve CHP’nin ardından AK Parti de üyeleri bildirdi. AK Partililerin isimlerini dün Londra’da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandı.
  Üç partiden 9 isim belli oldu!
  Üç partiden 9 isim belli oldu! Üç partiden 9 isim belli oldu! Üç partiden 9 isim belli oldu!

  Davutoğlu, “Zaten isimler zihnimizde berraktı” diyerek, Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve AK Parti Genel Sekreteri, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül’ü komisyon üyesi olarak belirlediklerini söyledi. AK Parti, resmi yazıyla üyelerini Meclis Başkanlığı’na iletti. CHP, komisyona üye olarak Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, AydınMilletvekili Bülent Tezcan ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’yı, MHP de Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak veBursa Milletvekili Kadir Koçdemir’i bildirmişti.


  HDP ise komisyonla ilgili tavrını haftasonu yapılacak kongrede belirleyecek. Kahraman, partilerin komisyon üyelerini 25 Ocak’a kadar bildirmelerini istemişti.

  Yeni anayasa için yöntem ve çalışma stratejisi konusunda farklı kesimlerden fikir alan Meclis Başkanı Kahraman, anayasa uzmanı öğretim üyelerinden de görüş istedi. Kahraman’ın önceki dönem uzlaşma komisyonunda görev alan milletvekillerini de davet edeceği bildirildi. AK Parti çalışma süresinin 6 ayla sınırlı tutulması konusunda ısrarcı davranacak. “Daha önce uzlaşılan 60 madde kabul edilmiş mi sayılacak, tekrar mı ele alınacak, çalışmalara nereden başlanacak” gibi konular komisyonda tartışılacak.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim