Twitter, Elon Musk'ın Cuma günü sosyal medya şirketini satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmadan çekilmek istediğini açıklamasına yanıt verdi. Twitter, milyarder Tesla CEO'sunun imzaladığı anlaşmaya bağlı olduğunu ve Musk'ın bir sürü saçma mazeret sunarak bilerek bu anlaşmayı ihlal etmeye çalıştığını iddia ediyor.

İlk olarak Reuters tarafından bildirilen SEC dosyası, Pazar günü düzenleici kuruma sunuldu ve ancak Pazartesi günü geç saatlerde kamuoyuna açıklandı.  Twitter'dan gelen mektupta, Musk'ın ve diğer Musk Taraflarının sözde fesihleri ​​geçersiz ve haksızdır ve Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin reddedildiği anlamına geliyor ifadeleri kullanıldı.

“Mektubunuzdaki iddiaların aksine, Twitter, Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi ve Twitter, Şirket'in Maddi Olumsuz Etkisinden etkilenmedi ve maruz kalması da muhtemel değil. Sözde fesih, Bay Musk ve diğer Musk Taraflarının Sözleşmeyi bilerek, kasten, kasten ve maddi olarak ihlal etmiş olmaları nedeniyle bağımsız bir nedenle geçersizdir" ifadeleri yer alıyor.

Birçok yorumcu, Musk'ın şirketi satın almak istediğine bile şüpheyle baktı, bunun yerine art niyet arandı.  51 yaşındaki SpaceX kurucusu, bu tuhaf maceraya büyük miktarda Twitter hissesi satın alarak ve bunu yapmak için yasal süre içinde işlemi açıklamayarak başladı. Musk, Nisan ayında gizlice şirketin %9,2'sini ele geçirerek Twitter'ın en büyük hissedarı oldu, ancak milyarderin şirketin %5'ini satın aldıktan sonra yasal olarak kamuya açıklama yapması gerekiyordu.