Farklı dillerde atılan twitlerin tüm herkes tarafından okunabilmesi için Twitter'da yer alan çeviri özelliğinin kaldırılmasının ardından milyonlarca kullanıcı konuyla ilgili pek çok araştırma yapmaya başladı. Twitter'da birçok uygulama ve özelliğin paralıya geçmesi çeviri özelliğinin de ücretli olup olmayacağı sorularını akıllara getirdi.

Twitter'da milyonlarca kullanıcı için önemli olan özelliklerden birisi de çeviri özelliği olurken çeviri özelliğinin kapatılması büyük ses getirdi. Farklı dillerde dünyanın her yerinden atılan twitlerin anlaşılabilmesi açısından büyük önem taşıyan özelliğin kaldırılması soru işaretlerine neden oldu.

TWİTTER ÇEVİRİ ÖZELLİĞİ KALKTI MI?

Çeviri özelliğinin Twitter'dan kaldırılmasının ardından milyonlarca Twitter kullanıcısı arama motorları üzerinden ''Twitter çeviri özelliği neden kaldırıldı?'' sorusunun yanıtını aratmaya başladı. Kullanıcılar çeviri özelliğinin kullanılmamasını ilk olarak bir teknik problem sansa da bu problemin giderilmemesi tamamen kaldırıldığı düşüncelerini de beraberinde getirdi.

Yapılan değerlendirmelere göre çeviri özelliğinin bilinçli şekilde kaldırıldığı ve Elon Musk'un bu özelliği sadece Twitter Blue aboneliği alan kullanıcılara sağlayacağı ortaya atıldı. Kullanıcıların Twitter Blue aboneliği alması için uygulanan bir yöntem olduğu iddia edilirken henüz net bir açıklama gelmedi.

TWİTTER BLUE ÖZELLİĞİ NEDİR?

Twitter Blue, mavi onay işaretinin yanı sıra abonelere Twitter deneyimlerini geliştirme ve özelleştirme yolu sunan ücretli bir abonelik özelliği. Twitter Blue özelliği Webden alındığı zaman aylık 150 TL, yıllık ise 1569,99 TL olarak satılırken telefon uygulamasında alındığında ise aylık 209 TL, yıllık ise 2199 TL'den satılıyor.