Eski bir Twitter çalışanı hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre eski çalışan bir Suudi Arabistan casusuna yardım etmiş. İşte detaylar.

Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi
Yeni bir rapor, eski bir Twitter çalışanı hakkında şok bir iddiayı ortaya çıkardı. Şirketin eski çalışanı Suudi Arabistan casusuna yardım etmekle suçlandı. Görünüşe göre suçlamalar doğrulanırsa bu kişi ABD'de de olası hapis cezasıyla karşı karşıya.

Bir Bloomberg raporuna göre, eski bir Twitter çalışanının Suudi Arabistan'ın eleştirmenleri gözetlemesine yardım ettiği iddia ediliyor. Ayrıca San Francisco'daki bir jüri, ABD'de ikamet eden Ahmad Abouammo'yu Suudi Arabistan ajanı olarak hizmet etmekten suçlu buldu.

Jüri ayrıca kişiyi kayıtlarda tahrifat yapmak, kara para aklamak ve elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo girişimlerde de bulunulduğunu iddia etti. Savcılara göre Abouammo, 2015 yılında Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Bader Al Asaker'in kilit bir yardımcısından rüşvet aldı.

Bu rüşvetler, muhalifleri izlemek ve susturmak için kullanılabilecek hassas hesap bilgileri karşılığında alınmış. Şu an itibariyle Abouammo, yaklaşık 10 ila 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Eski şirket çalışanı konuyla ilgili yorum yapmayı reddediyor. Özellikle, bu vaka, sosyal medya devi platformlarda çalışan personelin neler yapabileceğine dair potansiyeline ilişkin endişeleri gündeme getirdi. Twitter gibi şirketlerin çalışanlarının sınırlı veri erişimine sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, bu çalışanlar potansiyel olarak hesap bilgilerini kötüye kullanma gücüne sahip. Bu da gizlilik ve güvenlik açısından problem demek.