Tanınmış Twitch Pqueen lakaplı Pelin Baynazoğlu, yayın sırasında yaptığı bir dans sebebiyle hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

iPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti iPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Tanınmış Twitch yayıncılarından Pqueen lakaplı Pelin Baynazoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir danstan dolayı hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti. Baynazoğlu, dans sebebiyle ifade vermeye gittiğini duyurdu.

Twitch özellikle oyuncuların severek kullandıkları bir platform. Yayıncılar diledikleri oyunları oynarken kendilerini izlemek isteyenlere canlı yayın açabiliyorlar. Ancak zaman zaman yayıncıların başı belaya girebiliyor. Twitch yayıncısı Pqueen lakaplı Pelin Baynazoğlu da yayın sırasında yaşadığı bir problem sebebiyle ifade vermeye çağırıldı. Hakkında açılan soruşturmaya ilişkin bir video yayınlayan yayıncı, ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etme’ suçlamasıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bir şahıs tarafından CİMER'e şikayet edilen  Twitch yayıncısı Pqueen söz konusu olayın belirsizliğini olduğunu söyledi. Ancak olay davaya dönüşme potansiyeline sahip. Bazıları bu duruma şaşırırken bazıları ise hak verdi.

Pqueen yaptığı yayında bir de hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması olduğunu da belirtti. Pqueen, “Dosyada bir hesap TikTok’ta paylaşım yapıyor. Dalga geçiyor. Bana ait olmadığı yazıldığı halde bana soruşturma açılıyor” dedi.