• BIST 105.380
 • Altın 270,975
 • Dolar 5,7403
 • Euro 6,3404

  TV izleyerek kemoterapi

  16.04.2009 08:56
  Ankara Onkoloji, Zekai Tahir ve Etlik hastanelerindeki ayakta kemoterapi merkezlerinde, kanser hastaları televizyonda dizi izleyerek tedavi olabiliyor..
  TV izleyerek kemoterapi
  TV izleyerek kemoterapi TV izleyerek kemoterapi TV izleyerek kemoterapi

  Ayakta kemoterapi merkezlerinde hastalar bir yandan dizi filmlerini izlerken aynı zamanda kemoterapi tedavisi olabiliyor...
  Çalışan kadınlar öğle tatillerinde kemoterapilerini bu merkezlerden alabiliyor.
  Ayrıca internet bağlantıları var, isteyen kemoterapisi koluna bağlıyken internete girebiliyor. En büyük ayakta kemoterapi merkezi kadınlar için Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde ayrıca Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de son derece geniş bir ayakta kemoterapi merkezi açıldı. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de kadınlara yönelik kemoterapi merkezi bulunuyor.

  AYAKTA KEMOTERAPI
  Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde bulunan ayakta kemoterapi merkezi de 6 aydır hizmet veriyor. Tanısı konulan kanser hastalarına aynı gün içinde gerekli tedavisi yapılıyor. Günübirlik hizmet veren bu merkeze büyük rağbet var.

  ANKARA'YA TOMOTERAPI GELIYOR
  Yalnızca ABD ve Belçika'da bulunan üç boyutlu radyoterapiyi sağlayan tomoterapi cihazı ise, Ankara Eğitim ve Araştırma ile Onkoloji hastanelerine kuruluyor. Haziran'da teslimatı yapılacak cihazın radyoterapi alacak hastaların tedavisinde büyük kolaylık sağlayacağı öne sürülüyor. Hedeflenen bölgeye yalnızca ışın tedavisi uygulanan bu cihaz, kemiğe gönderilen ışından derinin zarar görmemesini sağlıyor. Ayrıca bu hastanede kanser taramasında devrim sağlayan cihazlardan PedCT de bulunuyor.

  NOKTA ATIŞI YAPAN CYBER-KNIFE
  Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ise cyber-knife adlı tümörleri vücudun doğal dengesini bozmadan "nokta atışı" ile tedavi edebilen cihaz getirildi. İki ay içinde hasta alımının başlayacağı belirtildi. Tıp dünyasında 'devrim' olarak görülen bu cihazdan ayrıca Ümraniye Eğitim ve Araştırma ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne de sipariş verildi.

  Sabah

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim