• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033

  Türklerin aşk röntgeni

  12.02.2009 14:00
  Türklerin aşk röntgeni çekildi
  Türklerin aşk röntgeni
  Türklerin aşk röntgeni Türklerin aşk röntgeni Türklerin aşk röntgeni

  Türkiye, İngiltere, Fransa, İtalya ve Portekiz'de “Uluslararası Aşk Araştırması” yapıldı. Türkler'in hayatta en az bir kez aşık oldukları, aşkını itiraf etmekte zorluk çektikleri ama ilan etmekte zorlanmadıkları ortaya çıktı. Ayrıca en şüpheci aşıklar, en çılgınlar belli oldu...


  Cornetto'nun 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sanal ortamda yaptığı “Uluslararası Aşk Araştırması” adlı anket, gençlerin aşka bakış açısını ortaya koydu.

  Alınan bilgiye göre, Türkiye, İngiltere, Fransa, İtalya ve Portekiz'de internet üzerinde yapılan ankete 15-24 yaş arası 1667 genç katıldı.

  BİR ÖMÜRDE KAÇ AŞK

  Ankete katılan Türk kadınlarının yüzde 90'ı, erkeklerinin ise yüzde 87'si hayatlarında en az bir kere aşık olduklarını ifade ederken, sonuçlar aşkı en az tadanların İngilizler olduğunu ortaya koydu.

  TÜRK ERKEĞİNİN DİĞER ÜLKELERDEKİ HEMCİNSLERİNE GÖRE FARKI

  Aşkını itiraf etme konusunda en fazla zorluk çeken Türklerin, aşkını ilan etmekte ise pek zorlanmadığı ortaya çıktı. Aşkını itiraf etmekte zorlanan Türk erkeklerinin, sorunu çözmek için arkadaşlarından destek aldığı, bu yöntemi kullanma oranının Türk erkeklerinde diğer ülkelerdeki hemcinslerine göre 7 kat daha fazla olduğu belirlendi.

  TÜRK KADINI FARKEDİLMEYİ BEKLER

  Anket, Türk kadınlarının yarısının aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ettiğini ve fark edilmeyi beklediğini ortaya koydu.

  EN ÇILGIN AŞIKLAR İTALYAN ERKEKLERİ

  İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşırken, İtalyanların kendine güveni, duygularını sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösterdi.

  Türklerin bu noktada çaldığı ilk kapı yine en yakın arkadaşları olurken, ankete katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçınıyor.

  Aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri, sanal aşka olumlu bakarken, Avrupa ülkelerine kıyasla internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlarsa Türkler oluyor.


  EN ŞÜPHECİ TÜRKLER


  Ankete katılan kadın ve erkekler, ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanırken, ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınları, en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri oldu.

  İLK GÖRÜŞTE AŞKA EN ÇOK FRANSIZ KADINLARI İNANIYOR

  İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkeklerinin çoğunluğu “İlk görüşte aşka inanır mısın?” sorusunu “Evet” şeklinde cevapladı. Anket, Türk kadınlarının, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inandığını ortaya koydu.

  HER ÜLKEYE GÖRE AŞKI ÖZETLEYEN SÖZLER

  Ankete göre, aşkı erkekler İtalya'da “mantıksızlık”, İngiltere'de “karmaşa”, Fransa'da “acı”, Portekiz'de “ayakların yerden kesilmesi”, Türkiye'de ise “hayır diyememek” olarak tanımlandı.

  Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı “ayakların yerden kesilmesi” şeklinde anlatırken, İtalyan kadınlar aşkın “mantıksızlık” olduğunu ifade etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim