• BIST 107.712
 • Altın 151,938
 • Dolar 3,7049
 • Euro 4,3513

  Türkler 'seks'te ilk 10'da

  01.12.2008 14:36
  Türkiye ‘seks ligi'nde ilk 10'da
  Türkler sekste ilk 10da
  Türkler 'seks'te ilk 10'da Türkler 'seks'te ilk 10'da Türkler 'seks'te ilk 10'da

  İNGİLİZ The Sunday Times gazetesi Türkler'in "Kısa süreli ilişkiler' ve "1 gecelik seks" konusunda dünya sıralamasında ilk 10"a girdiğini yazdı.
  Gazete, dünya genelinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı, Buna göre İngilizler, "geçici beraberlik" ve "serbest seks" pratiğinde ilk sırada yer alırken Türkiye, İtalya, İspanya ve Yunanistan'ı geride bırakarak 8'inci sırada yer aldı.
  Çiftlerin yaşadıkları "1 gecelik seks", "1 dönemde yaşanan toplam ilişki", "Geçici beraberlik" sayısı gözönünde tutularak yapılan araştırmaya, 48 ülkeden 14 bin yetişkin katıldı. Ankete katılanlara, bugüne kadar kaç kişi ile beraber oldukları, kaç defa 1 gecelik seks yaşadıkları, önümüzdeki 5 yıl içinde kaç kişi ile cinsel birliktelik yaşamayı umdukları ve kısa süreli sadece seks merkezi ilişkilere nasıl baktıkları soruldu. Araştırma sonuçları "Gündelik seks yaşama özgürlüğü" olarak adlandırılan kulvarda, Türk kadın ve erkeklerinin, İtalya'nın da arasından bulunduğu birçok ülkeyi geride bırakarak 8'inci sıraya yerleştiğini gösterdi. Kadın ve erkeklerin seks konusunda giderek daha özgür düşünme ve yaşamalarını toplumun ilişki ve beraberliklere olan bakış açısının değişmesine bağlayan araştırmacılar, ayrıca kültürel gelişmenin erkekler kadar kadınların da seks konusunda daha özgür davranmaya başladıklarını gösterdiğini ifade etti. Bradley Üniveristesi"nden Prof. David Schmitt, “Daha önce "1 gecelik seks" konusunda çifte standart vardı. Erkeklerin yaşadığı kısa süreli seks merkezli ilişkiler normal kabul edilirken kadının aynı davranış içinde olması normal karşılanmıyordu. Araştırmanın sounçları öyle gösteriyor ki bazı tabular artık yıkılmışa benziyor” dedi.
  Schmitt, araştırma sonuçlarının erkeklerin daha çok 20'li yaşlarda daha fazla partner ile ilişkiye girmeye meyilli olmalarına rağmen, kadınların aynı davranış tarzını otuzlu yaşlara gelindiğinde gösterdiğine dikkati çekti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim