• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Türkiye'yi sarsacak birim deşifre oldu!

  25.06.2012 15:13
  Malatya katliamının 2. iddianamesi bir dizi cinayetin çözümüne giden zincirin kilit halkalarını ortaya koyuyor gibi görünüyor.
  Türkiyeyi sarsacak birim deşifre oldu!
  Türkiye'yi sarsacak birim deşifre oldu! Türkiye'yi sarsacak birim deşifre oldu! Türkiye'yi sarsacak birim deşifre oldu!

   

  ERGENEKON'UN İKİ KRİTİK BİRİMİ


  Kürt Sorununa karşı "JİTEM", Gayrimüslimlere karşı "TUSHAD "

  Güneydoğu'da JİTEM eliyle faili meçhul cinayetlerle Kürt sorunu derinleştirilip, PKK'ya alan açılırken, TUSHAD'la da misyonerlik faaliyetleri gerekçe gösterilerek gayrimüslümlere karşı cinayetlerle Ergenekon iki kritik birimiyle ülkeyi istikrarsızlaştırmak için koas çıkardı...

  Geçtiğimiz cuma günü kabul edilen Zirve Yayınevi Cinayeti'nin ek iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Ergenekon Sanığı Hurşit Tolon 'un bir numara olduğu iddianamede, Ergenekon, TSK bünyesinde gayrimüslimlerle ilgilenmek üzere TUSHAD adında bir birim kurmuş. JİTEM benzeri birimde çalışan, maaşını burdan alan bir uzman çavuşun itirafları, Ergenekon birimi TUSHAD'ın Malatya Zirve Yayınevi cinayeti, Rahip Santoro cinayeti ve Hrant Dink cinayetini "Beyaz Kuvvetler", "Siyah Kuvvetler" ve "JİTEM"in ortak koordinasyonu ile gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor.

  Radikal Yazarı Orhan Kemal Cengiz, Ergenekon'un TSK içindeki JİTEM benzeri gizli birimi "TUSHAD"IN derin yapısını, stratejik cinayetlerini deşifre etti...

  Özel Harp, JİTEM, TUSHAD

  Emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu'nun 6-7 Eylül 1955 tarihinde İstanbullu gayrimüslimlere karşı gerçekleştirilen kitlesel talan ve linç kampanyasını Özel Harp Dairesi'nin (ÖHD ) örgütlediğine ilişkin sözleri pek meşhurdur. Paşa övünerek, bu utanç verici olayı “Muhteşem bir örgütlenmeydi” diye anlatır.

  ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN DERİN İŞLERİ

  ÖHD sadece bu olayla değil, sonraki yıllarda meydana gelen daha pek çok katliam ve provokosyanla da birlikte anıldı. Ancak çok ilginçtir, Genelkurmay bünyesinde kurulduğu iddia edilen bu yapı için bugüne kadar hiçbir soruşturma açılmadı. Bu birimin çalışanları hiçbir davada yargılanmadı. ÖHD'nin daha sonradan Özel Kuvvetler adı altında yeniden örgütlendiği biliniyor. JİTEM'in de özel olarak ‘Kürt meselesini halletmek' için ÖHD tarafından kurulduğunun bilindiği gibi...

  BU İSME DİKKAT: TUSHAD (Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi)

  Malatya Zirve Yayınevi katliamına ilişkin olarak cuma günü kabul edilen 2. iddianameden anlaşıldığına göre, bu yapılara paralel olarak gayrimüslimlerle ‘ilgilenmek' üzere bir de TUSHAD adı altında bir birim kurulmuş. TUSHAD'ın açılımı Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi.

  Malatya katliamının bu birim tarafından organize edildiğini iddia eden İlker Çınar, savcıya verdiği ifadede “Özel Kuvvetler bünyesinde bulunan ‘Beyaz Kuvvetler', ‘Siyah Kuvvetler' ve JİTEM'in Ergenekon'un bir parçası olduğu sonucuna ulaştım” diyor. Beyaz ve Siyah Kuvvetler'in de TUSHAD'ın birimleri olduğunu söylüyor.

  MAAŞINI TUSHAD'DAN ALIYOR

  İlker Çınar, bir uzman çavuş. Genelkurmay'ın savcılığa verdiği cevaba göre, Çınar ‘eski' personel. Oysa Çınar, TUSHAD tarafından görevlendirildiğini ve maaşının buradan ödendiğini söylüyor. Bu birimin kendisine 05.01.2005 tarihinde gönderdiği yazıyı gösteriyor savcılara.

  Yazıda şunlar deniyor:

  “MGK kararlarında misyonerlik faaliyetleri irticai ve bölücü faaliyetler sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Bu tehdit ortadan kaldırılıncaya kadar profesyonel bir çalışma yapılması öngörülmüştü. Milli güvenliğe karşı tehdit oluşturan bu tür unsurlarla mücadele etmesi için bağımsız ve paralel bir kurumsal yapılanmaya ihtiyaç duyulmuştu. Bu amaca hizmet etmesi için TSK bünyesinde gizli ve bağımsız bir yapılanmaya gidilmişti. Bu yapılanma sizin de hizmette bulunduğunuz Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi'dir.”

  Yine aynı yazının c paragrafında şu ibareler var:

  “Saha çalışması daha çok misyonerlik faaliyetlerine karşı toplumsal hareketlilik yaratma ve bilinçlendirme çalışması şeklinde yapılacaktır.”

  İŞTE TUSHAD KİMLİĞİ, TUSHAD SİCİLİ

  Çınar ayrıca savcılara Malatya Zirve katliamının azmettiricisi olduğu iddia edilen eski jandarma alay komutanı Mehmet Ülger'in kendisine verdiğini söylediği TUSHAD kimliğini gösteriyor. Kimliğin üzerinde şunlar yazılı: “TC Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Ulusal Stratejiler ve Hareket Dairesi, Özel Kuvvetler, Beyaz Birim, Adı: İlker Soyadı: Çınar, Görevi: İstihbarat, Sicil: 1992/3276-259”.

  G.KURMAY JİTEM'E DE YOK DEMİŞTİ, TUSHAD'A DA YOK DEDİ

  Savcılar, TUSHAD'ı Genelkurmay'a bir yazıyla soruyorlar. Gelen cevapta böyle bir birimin olmadığı söyleniyor. Tıpkı daha önce JİTEM'in de olmadığının söylendiği gibi. Oysa 2010'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramada ele geçen belgelerde ‘Akdeniz Bölge Faaliyetleri' başlığı altında ‘Beyaz Kuvvetler' ve ‘Siyah Kuvvetler'den bahsedildiği görülmüştü.

  RAHİP SANTORO, HRANT DİNK ZİRVE YAYINEVİ CİNAYETİ

  İlker Çınar misyonerlere yönelik yürütülen linç kampanyasının önemli aktörlerinden biriydi. İlk önce Tarsus Protestan Kilisesi'nin ‘pastörü' oldu; sonra televizyon televizyon dolaşıp ‘hain' misyonerlerin ‘gerçek' yüzünü gördükten sonra tekrar Müslüman olduğunu anlattı. Bugün bütün bunların büyük bir planın parçaları olduğunu, her şeyi kendisine gelen emir ve talimatlar çerçevesinde yaptığını söylüyor. Sadece bunları da söylemiyor Çınar, Trabzon'da Rahip Santoro'nun 2006'da öldürülmesini, 2007'de de Hrant Dink cinayeti ve Malatya katliamının TUSHAD'a bağlı Beyaz Kuvvetler, Siyah Kuvvetler ve JİTEM'in ortak koordinasyonuyla gerçekleştirildiğini ifade ediyor.

  HURŞİT TOLON BİRİMİ KURDU, LEVENT ERSÖZ PERSONELİ YETİŞTİRDİ

  Çınar'ın TUSHAD'a ilişkin olarak verdiği bilgiler henüz yüzeysel mahiyette. Hurşit Tolon'un bu birimi kurduğunu, Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz'ün bu birime katılanların eğitimlerinden sorumlu olduğunu, kendisini de onun eğittiğini anlatıyor.

  Malatya katliamının 2. iddianamesi, iyi takip edilmesi durumunda bir tarafta Özel Harp-Ergenekon eksenine, öbür tarafta da Hıristiyan cinayetleri başta olmak üzere bir dizi provokasyon ve cinayetin çözümüne giden uzun zincirin ilk halkalarını ortaya koyuyor gibi görünüyor. Bu zinciri sonuna kadar takip edebileceğimizi umut ediyorum...
   
  aktifhaber
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim