İstanbul'da Sultanbeyli'de 8. sınıf öğrencisi A.A'ya 15 kişinin tecavüz ettiği Türkiye'yi dehşete düşüren skandal olayda sanık avukatının mahkemede sarf ettiği iğrenç sözler güdeme bomba gibi düştü. Sanık avukatlarından Gülsün Doygun duruşmada A.A.'ya, "Etek boyu nedeniyle okulda hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının sorulmasını istedi. Mahkeme Başkanı ise soruyu uygun bulmayarak sormadı.

Türkiye dün ağabeyi cinayet suçundan cezaevinde olan 13 yaşındaki A.A.'nın tecavüze uğrayarak kayda alındığı sonrasında ise "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj ve tehdit ile bir mahalleden 15 kişinin tecavüzüne uğrayan küçük kız çocuğu haberiyle sarsıldı.

Türkiye'yi dehşete düşüren çocuğa tecavüz davasında 'etek boyu' sorusu - Resim : 1

Halk Tv'den Seyhan Avşar'ın haberine göre sanıkların İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamaları devam ederken A.A.'nın yaşadığı dehşet ise bitmek bilmedi.

Gece gelininin evinde yakaladığı erkeği öldürmüştü! Kayınpederin cezası belli oldu Gece gelininin evinde yakaladığı erkeği öldürmüştü! Kayınpederin cezası belli oldu

Geçtiğimiz haftalarda görülen duruşmada sanıklardan Ali Kılıççı ve Fatih Akman'ın avukatı Gülsün Doygun duruşmada söz aldı.

Mahkeme heyetinden A.A.'ya, "Etek boyunu kısaltmaması için ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının" sorulmasını istedi.

Ancak mahkeme başkanı müdahale etti.

Başkan, "Bu sorunun sorulmasını ben uygun bulmuyorum" diyerek soruyu A.A.'ya yöneltmedi.

ACILI ANNEYE DEHŞETE DÜŞÜREN SÖZLER

A.A.'nın yaşadıkları bununla da bitmedi. Duruşmaya ara verildi. Avukat Gülsün Doygun ile çocuğun annesi arasında gerilim yaşandı.

Türkiye'yi dehşete düşüren çocuğa tecavüz davasında 'etek boyu' sorusu - Resim : 3

Doygun, "Kadın olup çocuğuna sahip çıksaydın, bu çocukların başı yanmazdı" diyerek bağırdı.

Duruşmadaki sözlerini sorduğumuz avukat Doygun, "Duruşma koşullarının nasıl cereyan ettiğinin farkında mısınız? Keşke duruşmada olsaydınız, maksadımı anlardınız" dedi.

AVUKAT KİMLİĞİNİ AÇIKLAMAKLA TEHDİT ETTİ

Halk Tv'den Seyhan Avşar'ın aktardığına göre İstanbul, Sultanbeyli’de 13 yaşındaki kız çocuğuna ‘şantaj yaparak’ tecavüz eden 15 kişinin avukatlığını yapan şahıs, 13 yaşındaki tecavüze uğrayan kız çocuğunun ismini açık şekilde paylaşmakla tehdit etti.

Kaynak: haberet.com