• BIST 108.550
 • Altın 154,159
 • Dolar 3,8341
 • Euro 4,5219

  Türkiye'nin ilk animasyon okulu

  25.04.2008 09:50
  Türkiye'nin ilk animasyon okulu Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bünyesinde faaliyet gösteriyor.
  Türkiyenin ilk animasyon okulu
  Türkiye'nin ilk animasyon okulu Türkiye'nin ilk animasyon okulu Türkiye'nin ilk animasyon okulu

  Animasyon sektöründe yaşanan sorunların çözümü ve sektöre kalifiye eleman yetiştirilmesi amacıyla Kuşadası"nda kurulan Türkiye"nin ilk animasyon okulu büyük ilgi görüyor. Geçmiş yıllarda özellikle turistik tesislerde meydana gelen ve ölümlerle sonuçlanan animatör kazalarından sonra Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bünyesinde faaliyete başlayan Eğitim Hizmetleri Animasyon bölümü kısa sürede öğrencilerin de ilk tercih ettiği bölümler arasında yer almaya başladı.
  Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bünyesinde oluşturulan Eğlence Hizmetleri Animasyon Bölümü"nde ilk etapta 20 öğrenci öğrenim görüyor. Staj ve beceri amaçlı olarak hem otellerde hem de çeşitli etkinliklerde görev alan animasyon bölümü öğrencileri neredeyse ilgi odağı oluyor.


  Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Erol Balcı, Eğlence Hizmetleri Animasyon Bölümü"nün Türkiye"de ilk defa kendi okullarında açıldığını belirterek, bu bölümün turizm eğitimine en büyük katkıyı veren bölümlerden birisi olduğunu söyledi. Animasyon bölümündeki eğitimin sanatsal ağırlık sürdürüldüğünü kaydeden Okul Müdürü Balcı, “Yeni oluşturduğumuz bu bölüm, sektördeki kalifiye olmayan animasyon ekiplerinin kalifiye hale gelmesi için çok büyük destek ve katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimizin mezun ettikten sonra turizm sektörüne kaliteli, yetiştirilmiş ve kalifiye elemanlar kazandıracağız. Şu anda 20 öğrenci bu bölümde okuyor. Önümüzdeki yıl ilk mezunlarımızı vereceğiz. Sektörde staj ve beceri eğitimi yapıyorlar. Sektörün son derece olumlu tepkilerini fazlasıyla alıyoruz. Öğrencilerimizden de bu alanı tercih etmeleri yönünde yoğun bir taleple karşılaşıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren bu bölümü tercih eden öğrenci sayısında büyük bir artış olacağına inanıyoruz" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim