• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Türkiye'de terör bitmez

  02.12.2007 19:52
  Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, Aydın'da konuştu: "AKP hükümeti varken Türkiye'de terör sorununun çözümlenemez"
  Türkiyede terör bitmez
  Türkiye'de terör bitmez Türkiye'de terör bitmez Türkiye'de terör bitmez

  Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan, Anadolu Gençlik Derneği Aydın Şubesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Emperyalizmin Kıskacında Türkiye ve Ortadoğu” konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Aydın"a geldi.
  Adalet eski Bakanı Kazan, konferans öncesi Saadet Partisi Aydın İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında önceki gün düşen uçakta hayatını kaybedenlere Allah"tan rahmet ailelerine de sabır diliyorum diyerek uçak kazasının, kazadan çok bir sabotaja benzediğini iddia etti.
  Konuşmasına başlarken öncelikle Uçak kazasında dikkati çeken bir hususu gündeme getirmek istediğini belirten Kazan, şunları söyledi, “Kayıplar arasında çok değerli, hatta birisi Nobel ödülü alabilecek seviyede 6 fizikçi hayatını kaybetmiştir. Eğer hatırlarsanız bundan 3, 4 ay önce yine aselsan"da görev yapan çok değerli 3 fizikçinin peş peşe intiharı olayı gündeme gelmişti ve bu intihar olaylarının dikkat çekici olduğunu söylemiştik. Biliyorsunuz dünya"da teknoloji çok yoğun bir gelişim içerisinde. Ülkeler arasından, teknik eleman arasında teknoloji konusunda adeta yarışlar var. Tabi bu yarışlar sırasında da öne geçme mücadelesinde elbette bazı gelişmiş teknolojiye sahip ülkelerin endişeleri var. Bu endişelerden dolayı bir takım sabotajlarla karşı karşıya kalabilir bu yolda çalışanlar. 3 -4 ay kadar önce meydana gelen bu intihar olaylarının arka planında ne var diye zaman zaman köşe yazılarında çıkan değerlendirmelerin arkasından geçtiğimiz gece meydana gelen uçak kazasında 6 fizikçinin daha hayatını kaybetmiş olması gerçekten bu konunun derinliğine araştırılmasını gerektirmektedir. elbette bunu yapacak olan sadece bu işin arka planını tahkikle sorumlu olan makamlar değil araştırmacı yazar ve gazetecilerde olmalıdır diye düşünüyorum.”
  HÜKÜMETİN İRADESİ YOK
  Kuzey Irak Operasyonunda PKK terörünün Türkiye"ye peş peşe saldırıları ardından şehit vermemiz çok büyük tepkiler ve çok büyük üzüntülere sebep olmuştu diyen Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan; “TBMM"den teskere kararı çıkmıştı sınır dışı operasyon yapılacağı kararı çıktı herkes operasyon yapılmasını beklerken 5 Kasım"a Amerike ile bir görüşme olacak sonra sınır ötesi operasyon yapılacak denildi. Amerika"ya gidildi ve orada varılmıy olan kadar açıklandı. Açıklanan kararda da sınır ötesi operasyonu yapılmayacak denildi ve yapılmadı. Görüşmede PKK"nın nerelerde üstleri varsa Amerika tespit edip Türkiye de bu yerleri vuracak denildi. Yani onlar yeri gösterecek biz vuracağız. Varılan karar buldu. Sınır dışı operasyona izin yok dendi açıkça. Sınır dışı operasyon yapılmadı şimdi ise o sürecin arkıasından yine ard ardına şehitler gelince bunun üzerine PKK"yı takibe başladık. Kandil Dağına çıkışı yasaklandı, bunun üzerine bir takım mevzilere atış izni çıktı ama birde bakıldı ki Türkiye"nin bombaladığı yerler boş mağaralar çıktı. bugünkü gazetelerde ne görüloruz kandil dağında PKK kalmamış, PKK Türkiye"nin sınırları içinde olabilir diye bahsediliyor. Biz bu operasyonu Türkiye Cumhuriyetinin Şanına yakışır bir biçimde neden yapamıyoruz. Çünkü bu işi yapmak için hükümetin iradesi yok. İrade sahibi değil” dedi.
  Kazan, Başbakan"ın bir dediği bir dediğini tutmuyor diyerek, “Bu hükümet varken Türkiye"de terör sorunu bitmez meclisin verdiği kararı uygulayacak bir iktidar yok, inşallah Türkiye"nin gelecek günlerinde verilen bu kararlar milletimizin daha çok canını yakmaz” diyerek sözlerine son verdi.

  aydınpost haber servisi

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim