• BIST 98.415
 • Altın 277,449
 • Dolar 5,7824
 • Euro 6,4409

  Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!

  30.11.2018 12:00
  Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında yapılan anlaşma sonucunda, Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı kabul görüldü.
  Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!
  Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak! Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak! Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!

  Türkiye ve Birleşmiş Milletler Arasında En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası Kurulmasına Yönelik Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin yasalaşmasının ardından Teknoloji Bankası Kurulmasına yönelik yasa tasarısı da kabul görüldü.

  Teklif, yapılan görüşmeler sonucunda kabul edilerek yasalaştı.Birleşmiş Milletler kararıyla belirtildiği üzere Teknoloji Bankası Gebze'de kurulacak.

  Teknoloji Bankası'nın ev sahibi ülkede tüzel kişiliğe sahip olacak. Kuruluş; anlaşma yapma, taşınmazları ve taşınabilirleri uygun biçimde elde etme ve elden çıkarma hakkına sahip olacak ve her türlü yasal süreçten muaf tutulacak.

  Türkiye'de Teknoloji Bankası kurulacak!

  Teknoloji Bankası'nın mülkiyeti ve varlıkları, her türlü kısıtlama, düzenleme, denetim ve moratoryumdan muaf tutulacak. Hükümet, Teknoloji Bankası'nın resmi kullanımı için ihtiyaç duyduğu motorlu taşıtlara vergisiz yakıt tahsisatı sağlayacak. Teknoloji Bankası varlıkları, malları, geliri, faaliyetleri ve işlemleri doğrudan ve dolaylı vergilerden muaf tutulacak

  Teknoloji Bankası Genel Müdürü diplomatik temsilcilere verilen ayrıcalık, bağışıklık ve kolaylıklardan yararlanabilecek.  Kaynak: TEKNOLOJİ OKU
  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim