EGM: Provokatif paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 63 hesap tespit edildi EGM: Provokatif paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 63 hesap tespit edildi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Blinken görüşme öncesi tahıl koridoru anlaşmasındaki katkıları için Türkiye'ye teşekkür etti. Çavuşoğlu görüşmede F-16 konusunun da masada olacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması kapsamında ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu görüşme öncesi yaptığı açıklamada Ukrayna halkına meydana gelen helikopter kazası sebebi ile başsağlığı diledi. Çavuşoğlu masadaki konulara değinerek "F-16 talebimizi tekrar dile getireceğiz. Bu sadece Türkiye için değil, NATO ve ABD için de önemli bir konu. Terörle mücadele konusundaki iş birliği beklentilerimizi aktaracağız." dedi.

Blinken görüşme öncesi yaptığı konuşmanın başında tahıl koridoru anlaşmasındaki çabaları için Türkiye'ye teşekkür etti. Blinken "Türkiye ile yakın müttefiklik ve ortaklık ruhu içinde fikir ayrılıklarınızı çözeriz" sözlerine yer verdi.