Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) için 2 bin yeni işçi alımı yapılacağını ve başvuru süreçlerinin başladığını duyurdu.

Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların ALO 170, çeşitli iletişim kanalları ve e-şube üzerinden yüz yüze başvuru yapmalarına gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtti. "2019 yılında yaşanan yoğunluğun bu sefer yaşanmaması adına, ALO 170 ve diğer iletişim kanallarımıza başvuran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Başvuru sürecinin 5 gün süreceğini ifade eden Şentürk, "18 yaşını doldurmuş ve 32 yaşından gün almamış vatandaşlarımız, 29 Eylül 2023 saat 23.59'a kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve hassasiyet için minnettarız." şeklinde bilgi verdi.

Çayın içine 2 yemek kaşığı süt ekleyip için! Pamuk gibi olacaksınız Çayın içine 2 yemek kaşığı süt ekleyip için! Pamuk gibi olacaksınız

Bu işçi alımıyla birlikte, birçok vatandaşın iş sahibi olma fırsatı yakalayacağı ve bu sayede bölgede istihdamın artacağı beklenmektedir.