• BIST 101.849
 • Altın 259,118
 • Dolar 5,6360
 • Euro 6,3235

  Türkiye Festivali Rusların Türkiye'ye ilgisini artırıyor

  16.06.2019 15:37
  Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı çerçevesinde Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen, Türk tarihi, kültürü, sanatı ve mutfağının tanıtıldığı "Türkiye Festivali" ile Rus turist sayısının artırılması hedefleniyor.
  Türkiye Festivali Rusların Türkiye'ye ilgisini artırıyor
  Türkiye Festivali Rusların Türkiye'ye ilgisini artırıyor Türkiye Festivali Rusların Türkiye'ye ilgisini artırıyor Türkiye Festivali Rusların Türkiye'ye ilgisini artırıyor


  Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) koordinasyonunda Rusya'nın Moskova kentinde organize edilen Türkiye Festivali devam ediyor.

  TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen festivale yoğun bir ilgi olduğunu belirtti.

  Ziyaretçi sayısının da her geçen yıl arttığına işaret eden Ayık, "Festivalin ikinci gününde ciddi bir ziyaretçi kitlesine ulaştık. Muhtemelen de festival sonunda 100 binin üzerinde ziyaretçi rakamını göreceğiz. Festival, Rusların Türkiye'ye ilgisinin de artarak devam ettiğini gösteriyor. Bu tür organizasyonları sadece Moskova'da değil, Rusya'nın önemli şehirlerinde de yaparak ülkemize gelen Rus ziyaretçi sayısını artırabiliriz. Bu açıdan festival çok önemli katkılar sağlıyor." değerlendirmesinde bulundu.

  "6 milyon Rus turist sayısını yukarıya taşıyacak zenginliğe sahibiz"

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da Rusya'nın turizm sektörü açısından birinci kaynak pazar olduğunu kaydetti. Festivalin de pazarın tanıtımına ivme kazandırdığına işaret eden Yağcı, şu ifadeleri kullandı:

  "Festival, turist sayısı ve imaj açısından büyük katkı sağlamakta. Burada gördüğümüz ilgi Rusya pazarının daha da büyüyebileceğini gösteriyor. Antalya yoğunluğu hissedilse de diğer bölgeler ve farklı ürünler de festivalde yer alıyor. Bu da Türkiye'nin ne kadar zengin bir turizm ülkesi olduğunu gösteriyor. Festivalde, 6 milyon Rus turist sayısını daha da yukarıya taşımak için turizm çeşitliliğine sahip olduğumuzu görüyoruz."

   
  Diğer Haberler
  Akaryakıtta yüzde 55'e yargı yoluAkaryakıtta yüzde 55'e yargı yoluEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt dağıtım şirketleri ile 13 bin dolayında bayiinin satılan her birim motorin ve benzinden alacakları payla ilgili süregelen büyük anlaşmazlığı çözmek için önemli bir adım attı. Kurum, yüzde 45 dağıtım şirketinin, yüzde 55 bayiinin pay almasını öngören bir karar taslağı hazırladı ve sektörün görüşüne sundu. Bu pay dağılımı, dağıtım şirketlerini memnun etmedi. Şirketler, itirazlarını ikili görüşmelerde sözlü olarak Ankara’ya iletti. Dağıtıcılar, EPDK’nın, bu oranları karara dönüştürmesi durumunda konuyu, “Anayasa ve yasalarda öngörülen sözleşme özgürlüğüne aykırılık” gerekçesiyle yargıya taşımayı planlıyor. Olcay Aydilek'in haberi...
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim