Apple'dan bir şok haber daha Apple'dan bir şok haber daha
Şu sıralar Türkiye'de giderek büyüyen bir trend var. Onlyfans. Artık sosyal medya üzerinden para kazanmak kolay bir hal aldı. Özellikle de kadınsanız. Çok basit bir şekilde TikTok üzerinden açılan yayınlarla bile akla hayale gelmeyecek paralar kazanılabiliyor.

Elbette bir de bunun OnlyFans ayağı var. OnlyFans genel olarak +18 içerikler barındırmasına rağmen ülkemizde yasaklanmış değil. Elbette bu başka bir videonun konusu. Asıl acı olan şey ise bu platformdaki kullanıcı sayısının gün geçtikçe hızlı bir şekilde artıyor olması.

Dahası artık reşit olmayan kızlar bile OnlyFans hesabı açarak para kazanmanın derdine düşmüş durumdalar. Kendilerini Influencer olarak tanımlayan bu kitle, OnlyFans üzerinden hatırı sayılır paralar kazanabiliyorlar. Hali hazırda Türkiye'de OnlyFans üzerinden aylık 1 milyona yakın paralar kazananlar var.

Bugün en donanımlı cerrahlar bile bu parayı kazanamazken, hiç bir vasfı olmayan kişilerin belli bir platform üzerinden, fotoğraf ve video paylaşımı yaparak 1 milyon Türk Lirası kazanması insanı düşündürüyor.

Önümüzdeki süreçte OnlyFans'taki reşit olmayan kitlenin daha da büyümemesi için önlemler alınması gerekiyor. Ayrıca +18 içerikler üreten diğer platformlara uygulanan tedbirlerin, OnlyFans için de uygulanması gerekiyor. Bu en doğal kural. Peki sizlerin bu konu hakkındaki yorumları neler? Dilerseniz aşağıdaki yorumlar kısmından sizler de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.