• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Türk Ocağı, Türkeş'i andı

  05.04.2008 11:35
  Türk Ocağı Aydın Şubesi, MHP eski Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla program düzenledi.
  Türk Ocağı, Türkeşi andı
  Türk Ocağı, Türkeş'i andı Türk Ocağı, Türkeş'i andı Türk Ocağı, Türkeş'i andı

  Şube binasında kalabalık bur grubun dinleyici olarak katıldığı toplantıda konuşmacılığı ise Tahsin Serttaş yaptı.
  Program başlangıcında Başbuğ merhum Türkeş"in hayatının sinevizyon ortamında aktarıldığı programda, Türkeş"in yaşam öyküsü ve siyasette karşılaştığı engeller gösterildi.
  Ardından Serttaş"ın konuşmalarıyla devam eden program yaklaşık iki saat kadar sürdü.

  Programa MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, İl Başkanı Hasan Muti, Merkez İlçe Başkanı Mukadder Yılmaz"ın yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı.

  Programda konuşan MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, "Rahmetli Başbuğ ile çalışmaktan ve onun izinde yürütmekten son derece mutlu ve gururluyum. Ondan çok şey öğrendik. Ülkemizin zor dönemlerden geçtiği şu süreçte rahmetli Başbuğ'a daha çok ihtiyacımızın olduğunu görüyoruz. Ve böyle liderler de kolay yetişmiyor" diye konuştu.

  Serttaş, “Silkinip kendimize gelmemiz gerekiyor. Türkiye üzerinde ciddi tehditler oluşturan uygulamalarla karşı karşıyayız. Dün Sevr ile önümüze konan şartların bugün de aynısını görüyoruz. Yarınlarımızda sıkıntı çekmemek için tedbirli olmamızda fayda var” diye konuştu.
  Vatan, Millet, Sakarya kavramının asla unutulmaması gerektiğini söyleyen Serttaş, “Bakınız Irak bu felsefeye sahip olamadığı için yok olup gitti. İşgalci güçlerin karşısında eridiler. Onlar sadece iman etrafında toplandıkları için Saddam"ın yanlış politikaları nedeniyle savaş sırasında kimsenin kılı bile kıpırdamadı” dedi.

  Serttaş ayrıca, "Milliyetçi camia olarak istiyoruz ki yeni bir başbuğ çıksın ve bizi götürsün. Arkadaşlar liderler öyle kolay yetişmiyor. Artık önümüze bakıp mevcut şartlarla yurttaşlarımızı bilgilendirmemiz gerekiyor" dedi.

  Program duaların okunmasının ardından sona erdi.

  Aydınpost Özel

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim