Kripto para piyasası hemen hemen her zaman volatil durumu ile yatırımcıların ve uzman isimlerin dikkatini çekiyor. Bu volatil piyasada günlük trader’ların anlık fiyat takiplerinden ve farklı borsalarda işlemlerde düşüşlerde dahi para kazanabildikleri görülüyor. Ancak bu noktada her borsanın ve yatırımı yapılan her kripto para biriminin aynı anda anlık takibinin zaman zaman zor olabildiği görülüyor. 21 Milyon adlı platform ise bu noktada Türkiye’de bahsi geçen duruma çözüm sunmak için kullanıcı ile buluşuyor.

21 Milyon Nedir?

21 Milyon kısaca bir kripto para veri paylaşım platformu olarak tanımlanabilir. Ancak 21 Milyon bundan fazlasını kullanıcılara sunuyor. Örneğin; 21 Milyon ile kullanıcılar kripto para piyasasında olan gelişmeleri de “Haberler” sekmesinden anlık olarak takip edebiliyor. Bunun yanı sıra kullanılar merak ettikleri herhangi bir kripto para birimi ile ilgili bilgilere de “Rehber” sekmesinden ulaşabiliyor.

Bunlara ek olarak platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

21 Milyon’un Avantajları

21 Milyon’un en büyük avantajlarından birinin verileri Türk Lirası bazında paylaşıyor olması olduğu düşünülüyor. Çünkü türkiye kripto para yatırımı konusunda dünyada oldukça üst sıralarda yer alıyor ve TL bazında işlem yapan çok sayıda yatırımcı bulunuyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

Buna ek olarak 21 Milyon platformunda Türk borsalarında işlem gören tüm kripto paralar ve bunlarla ilgili bilgilerin yanı sıra 1/7/30 günlük sürelerle kazandıran ve kaybettiren kripto paraların verilerine ulaşılabiliyor. Türkiye’deki kripto paralar sekmesinde şu anda 249 adet kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para yer alıyor.

EYT'den emekli maaşı alacaklar bu detaya dikkat edin EYT'den emekli maaşı alacaklar bu detaya dikkat edin