• BIST 105.268
 • Altın 162,850
 • Dolar 3,9604
 • Euro 4,6498

  Türk kızılay'ının yıl dönümü

  10.06.2009 16:37
  Türk Kızılay Didim Şube Başkanı Osman Zeki İsmailoğlu, Türk Kızılay’ının kuruluşunun 141. yılı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
  Türk kızılayının yıl dönümü
  Türk kızılay'ının yıl dönümü Türk kızılay'ının yıl dönümü Türk kızılay'ının yıl dönümü


  Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük merhamet hareketlerinden birinin Türk Kızılayı olduğuna işaret eden Türk Kızılay Didim Şube Başkanı İsmailoğlu, “Osmanlı idealistinin gayretleri ile kurulan bu insanlık hizmeti, kısa süre sonra Hilal-i Ahmer Cemiyeti adını almış ve Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından da Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün himayelerinde Kızılay ismiyle adını merhamet tarihine altın harflerle yazmıştır. Biz Türk Kızılayı"yız! Biz; acının olduğu her yere Türk Halkının merhametini taşırız! Biz; acı çeken, dara düşen her insana elimizi uzatırız ve bunu yaparken o elin sahibinin hiçbir özelliği ile ilgilenmeyiz! Asıl olan yardım dileyen eli tutmaktır. Zira biz; Hazreti Ömerlerin, Hazreti Mevlana"ların, Yunus Emre"lerin, Pir Sultan"ların, Karacaoğlan"ların yetiştiği “insanlık ve merhamet” ikliminde büyüdük. Biz; kimsenin ulaşamadığı ve kimseye ulaşamayan çaresiz insanlara çare olmaya çalışırız ve bunu yaparken de her ihtiyaç sahibinin en az kendimiz kadar onur ve haysiyet sahibi olduğuna inanırız” dedi.
  Kızılay"ın 141 yıldır ülke ve dünya coğrafyasında acının olduğu her yere merhametinin taşıdığını ifade eden İsmailoğlu, “Batman"dan Edirne"ye; Bartın"dan Adana"ya; İzmir"den Ağrı"ya Mardin"e, ülkemizin her noktasına; Balkanlar"dan Orta Asya"ya, Filistin"den Sudan"a, Çad"dan Banda Açeh"e; Güney Amerika"dan Kafkaslara dünyanın tüm dinlerinden ve dillerinden muhtaç insanlara, acının olduğu her noktaya zerre kadar bir ayrım gözetmeksizin merhamet ve derman taşıyoruz. Bu merhamet bayrağının altına sığınmaya ihtiyaç duyan ve duyabilecek olan milyonlarca muhtaç insan var. Ve bizler bu kutsal bayrağı 141 yıldır; Türkiye"mizde ve bütün dünyada; 2 yıldır da Didim"de olduğu gibi şan ve şerefle dalgalandırmaya kararlıyız. En büyük güvencemiz, merhamet dolu yüreklerinizdir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim