• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Türk Eğitim Sen'den açıklama

  25.03.2009 11:20
  Türk Eğitim Sen Nazilli Temsilciliğini ziyaret eden Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli; “Sendika kurma, toplu sözleşme ve grev hakkını bütün kabul ederiz” dedi.
  Türk Eğitim Senden açıklama
  Türk Eğitim Sen'den açıklama Türk Eğitim Sen'den açıklama Türk Eğitim Sen'den açıklama

  Yaklaşan yerle seçimler öncesi ilçe temsilciliklerini ziyaret eden Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli, sendikalı öğretmenlerin sorunlarını dinledi ve Aydın Şubesi olarak yapmış oldukları çalışmaları değerlendirdi. Devli, Nazilli Şube Ziyaretinden Nazilli Şube Başkanı Mücahit Doğan ve 50"den fazla sendikalı öğretmenlerle buluşmasında, sık sık ziyaret ettiği Nazilli Şubesinin çalışmalarından oldukça memnun olduğunu ifade etti.
  Sendika kurma, toplu sözleşme ve grev hakkını bir bütün kabul ettiğini belirten Rıdvan Naci Devli, “Zaman zaman bir araya toplanıp nikah tazeler gibi bazı bilgileri tazelemekte fayda olduğuna inanıyorum. Şu anda neyin nasıl olduğu belli olmadı. Birçok kanunsuzluğun, ilkesizliğin yaşandığı dönemlerdeyiz. Bu dönemde insanlarımız çeşitli siyasi baskılar karşısında yeterli direnç gösteremiyorlar. Bu giderek ilkesiz düzenin neredeyse doğruluğunu ve haklılığını ispatlarcasına çoğunluğun bu ilkesiz davranışlara sanki onaylar gibi bir durumun doğmasına sebep oluyor. Sendika olarak biz ne yapıyoruz diye düşünelim. Bunu iş yerlerimize götürüp anlatalım ama önce biz kendimizi hatırlayalım” ifadelerini kullandı.
  Türkiye"de devlet ve milletin bölünmez bir bütün olduğuna işaret eden Devli, “Devletin memuruysam ve bu ülkede yaşıyorsam bu anayasaya uymak mecburiyetindeyiz. Çünkü Anayasa milletin ortak uymakla yükümlü olduğu kanunlar manzumesidir. Mantık böyle emrediyor, anayasa böyle emrediyor. Bu İlkeler doğrultusunda gelecek nesillere yönlendirmek için öğretmen olmuştuk. Atatürk, Türk milletinin karakterine layık idare Cumhuriyet idaresi demiştir. Türk milletinin manevi değerlerine de sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim