Kelliğin çözümü bulundu: Japonlar laboratuvarda saç üretti Kelliğin çözümü bulundu: Japonlar laboratuvarda saç üretti

İngiliz fizikçi ve matematikçi Sir Isaac Newton bir ağacın altında otururken kafasına elma düşünce 1687 yılında yerçekimini keşfetti. Daha sonra yerçekimi kuvvetinin tüm nesneler arasında olduğunu belirtti. Tüm dünyada da halen bu formül geçerli.  Ancak elektrik elektronik mühendisi fizikçi Aydın Özoğlu, bunun aksini savunuyor. Özoğlu, 40 yıl boyunca çalışıp formüller geliştirdi ve geliştirdiği formüllere göre yer çekiminin olmadığını iddia ediyor.

KOZMİK ENERJİ VAR

İlkokul ikinci sınıftan beri yer çekimi kanununun aklına yatmadığını belirten Özoğlu, “Asla yer çekimine inanmadım. 40 yıldır mühendis bazlı çalışmam var. Formülüze etmem 13 yıl sürdü” dedi. Özoğlu, iddiasını şöyle anlattı: “Akımı veriyorum, akımı verdiğim anda bunun etrafında bir elektronik dalga oluşuyor. Bu boşlukta nasıl olurda buradan çıkan bir şeyler elektromanyetik dalgayı oluşturuyor, işte sorun bu, benim bulduğum bu. Dolayısıyla bizim boşluk diye düşündüğümüz şey dolu. Ben bu dolunun adına kozmik enerji basıncı diyorum yani evren kozmik enerji basıncıyla dolu. Dünyanın çekirdeğinde bizi çeken bir kuvvet yok”

ÇEKİLMİYORUZ, İTİLİYORUZ

“Boşluk dediğimiz yerde bir madde var” diyen Özoğlu, şunları söyledi: “Zaten bizim kütle dediğimiz şey, kütleyi oluşturan maddeyi oluşturan bu kozmik enerjinin kendisi. Bizi iten enerji basıncı. Dünya doluyor kuyu gibi, bir çukur gibi doluyor. Biz de onun içine itiliyoruz.”