• BIST 103.912
 • Altın 161,198
 • Dolar 3,9233
 • Euro 4,6062

  Turizmi geliştirme çabaları

  29.07.2008 14:05
  Didim'e yıllar sonra liman ve feribot seferlerinin kazandırılmasında önemli katkıları olan Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, “Didim’de turizmin geliştirilmesi için liman ve seferlerin katkısı çok önemli “dedi.
  Turizmi geliştirme çabaları
  Turizmi geliştirme çabaları Turizmi geliştirme çabaları Turizmi geliştirme çabaları

  Didim ilçesine yıllar sonra liman ve feribot seferlerinin kazandırılmasında önemli katkıları olan Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, “Didim"de turizmin geliştirilmesi için liman ve seferlerin katkısı çok önemli “dedi.
  Didim"de gümrüğün açılması ile önemli bir projenin hayata geçirilmiş olduğuna işaret eden Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, buradan dışarıya yada dışarıdan buraya feribotlarla seferlerin başlamasının da Didim için çok önemli olduğunu söyledi. Bu projelerin Didim"in penceresini dünyaya açtığını ve tanıtıma büyük katkı sağladığını savunan Atabay, “Bugüne kadar adımızın geçmediği platformlarda artık Didim"in adı geçiyor. Bu önemli bir reklam. Tabi ki bunun zaman içerisin de büyük bir getirisi olacak. Ama gümrüğün açılması ilk etapta esnafın tümüne büyük bir girdi sağlamayacak. Bu zaman içerisin de herkesin yaptığı işe göre hissedilecek ama ilk yıllarda böyle bir şey beklenmemeli. Fakat Didim için çok önemli bir olay Didim"in dışarıya açılan yüzü. Önümüzdeki yıl yat limanı da açılacak. Yat limanı gümrük ve kısa süre sonra inşaatı başlanacak olan kurvaziyer gemilerin yanaşacağı feribot iskelesinin açılmasıyla bu üçgen içerisinde Didim çok büyük bir prestij kazanmış olacak .Bu durum kaliteyi ve gelen turistin çeşidini arttıracak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim