• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Turizm Koleji AB'de

  15.05.2009 10:32
  Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin Avrupa Birliği Proje Ortağı olan London Lewisham College Yetkilileri Didim'e geliyor.
  Turizm Koleji ABde
  Turizm Koleji AB'de Turizm Koleji AB'de Turizm Koleji AB'de

  Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi"nin Avrupa Birliği Proje Ortağı olan London Lewisham College Yetkilileri Didim'e geliyor.
  Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin 2010 yılında Avrupa Birliği Proje Ortağı olan Londra Lewisham College idarecileri önümüzdeki hafta Didim'e geliyor. Avrupa Birliği LLP Projeleri kapsamında Didim Zeynep Mehmet Dönmez Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile Konaklama ve İkram alanında ortak proje hazırlayacak olan London Lewisham College 'dan Konaklama ve Eğlence Bölüm Başkanı Margaret Asemota ile Planlama ve Projeler Müdürü Shazi Mırza incelemelerde bulunmak üzere 20 Mayıs 2009 Çarşamba günü Didim"de olacaklar.
  Konuyla ilgili açıklama yapan okulun Projeler Koordinasyonundan sorumlu ve Müdür Başyardımcısı Ümit Çağlar, "Her iki kurumda ortaklık konusunda birbirini oldukça dikkatli seçti. Okulumuzla birlikte proje hazırlamaya talip olan ve başta Alman, İskandinav, Polonyalı, Slovenyalı, Rumen ve Bulgar okullar olmak 70'i aşkın okul arasından proje ortağı olarak Londra'da faaliyet gösteren ve İngiltere'nin en prestijli okullarından biri olan Lewisham College'i seçtik. Görebildiğim kadarıyla onlar da bizi 400'ü aşkın okul arasından seçtiler" dedi.
  Hem Didim'in hem de Türkiye"nin sosyo-ekonomik ve akademik gerçeklerine uygun olarak böyle bir tercih yaptıklarını ifade eden Çağlar, öğrenciler açısından İngiltere'de ve özellikle Londra'da uygulama yapmanın diğer ülke ve kentlerde uygulama yapmaktan daha kazanımlı olacağını belirterek, gelecek senelerde proje ortaklığına başta Malta olmak üzere, İtalya, Fransa, İspanya ve Yunanistan gibi Avrupa'da turizmin gözde ülkelerinden okulları da dahil etmek istediklerini ifade etti.
  Hazırlanan diğer projelerle ilgili de kısa bir bilgi veren okulun İngilizce Öğretmeni Etem Solakoğlu, gelecek sene sponsorluğunu Birleşmiş Milletlerin yaptığı ve başta dünya turizminin yükselen yeni değeri Vietnam olmak üzere Çin ve Bali/Endonezya'yı da kapsayan bir Youth Projesi üzerinde çalıştıklarını ve bu projenin de ön hazırlıklarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Solakoğlu, hazırladıkları başka bir uluslararası projenin ise Yunanistan, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karabağ, Sırbistan ve Bulgaristan'ı içine alacağını ve projenin “Balkan mutfak ve sofralarında halen yer almakta olan Osmanlı'dan Miras Damak Tadları" isimli bir yemek yapma yarışması olduğunu sözlerine ekleyerek, “Bu projeyi de önümüzdeki sene tamamlamayı hedefliyoruz. Her şey öğrencilerimiz için" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim