Turizm bölgeleri Antalya ve Muğla'da, "eyyam-ı bahur" sıcaklarından bunalarak serinlemek isteyenler sahilleri doldurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Yaz mevsiminin en sıcak ve boğucu günlerini ifade etmek için kullanılan eyyam-ı bahur sıcakları, tüm yurtta etkisini gösterirken Antalya'da da hissedilen hava sıcaklığı 35 dereceye, nem oranı ise yüzde 73'e ulaştı. Özellikle yüksek nemin bunaltıcı etkisinden kurtulmak isteyenler, sahillerde yoğunluk oluşturdu.

Merkezdeki Konyaaltı, Lara ve Sarısu sahilleri, kent sakinleri, yerli ve yabancı tatilcilerle doldu.

Sahildekilerin bazıları denize girip serinlemeye çalışırken, bazıları ise gölgede piknik yaptı.

Muğla

Havanın 40, deniz suyu sıcaklığının ise 29 derece ölçüldüğü Muğla'nın kıyı kesimlerinde ise yerli ve yabancı turistler denizin keyfini çıkardı.

Marmaris'te turistler ve vatandaşlar denize girdi, plajda güneşlendi.

İlçedeki Uzunyalı, İçmeler ve Turunç plajlarında yoğunluk yaşanırken, adrenalin tutkunları ise su sporları yaparak serinlemeye çalıştı.

Menteşe'nin Akbük koyu, hafta sonunda en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

Ula'nın Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahilleri ile Ortaca'nın turistik Dalyan Mahallesi'nde de yoğunluk oldu. Tatilciler özellikle Dalyan Kanalı'ndaki günübirlik tekne turlarına ilgi gösterdi.

Fethiye sahillerinde de sıcak hava yoğunluğu arttırdı. Tatilciler özellikle Ölüdeniz'deki Belceğiz ve Kumburnu plajlarını tercih ederken, kimileri ise Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayış yaptı.

Bodrum'da serinlemen isteyen vatandaşlar ve turistler daha çok Kumbahçe, Gümbet, Paşatarlası ve Torba sahillerini tercih etti.

İstanbul sahillerinde hafta sonu yoğunluğu

Hafta sonu tatilini evde geçirmek istemeyen İstanbullular, sıcak havayı da fırsat bilerek aileleriyle sahillerde yoğunluk oluşturdu.

Beylikdüzü'ndeki Gürpınar sahiline gelenlerin bir kısmı denize girerek serinlerken, bazıları güneşlenerek vakit geçirdi bazıları da gölgelik alanlarda dinlendi.

Sahilde görevli cankurtaranlar, denize giren vatandaşlara, belirlenen alanın dışına geçmemesi için zaman zaman uyarılarda bulundu.

Zeytinburnu ve Bakırköy sahil kısımlarına gelen aileler de gölgelik alanlarda dinlenerek vakit geçirmeyi tercih etti.

Hafta sonunu deniz kenarlarında geçirmek isteyen İstanbulluların, araçlarını yol kenarlarına park etmeleri, bu bölgelerde zaman zaman trafik akışının yavaşlamasına neden oldu.