• BIST 105.964
 • Altın 162,960
 • Dolar 3,9325
 • Euro 4,6364

  Türban CHP'ye de girdi

  23.02.2008 19:34
  Deniz Baykal, İstanbul'da partiye katılım töreninde başörtülü bir partiliye CHP rozeti taktı. Baykal'ın türbanlı partiliye rozet takma anı gazeteciler tarafından uzun süre fotoğraflandı.
  Türban CHPye de girdi
  Türban CHP'ye de girdi Türban CHP'ye de girdi Türban CHP'ye de girdi

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'de ''yeni bir siyaset rüzgarının hızla esmeye başladığının işaretlerinin görüldüğünü'' söyledi.

  Baykal, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen partiye katılım töreninde başörtülü bir partiliye CHP rozeti taktı. Baykal'ın türbanlı partiliye rozet takma anı gazeteciler tarafından uzun süre fotoğraflandı.

  Deniz Baykal, ''bugünkü törenin sıradan bir katılım törenin ötesinde olduğunu'' ifade ederek, ''Türkiye'de siyasetin taşlarının yerinden oynandığını, siyasetin temellerinin sarsıldığını'' öne sürdü. Baykal, ''Yeni bir siyaset rüzgarının Türkiye'de hızla esmeye başladığının işaretlerini görüyorum'' dedi.

  ''Ülkenin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyet'in temel ilkelerine, dürüst ve namuslu bir siyasetin zorunlu olduğuna, kimlik, inanç, din, mezhep, ırk ve etnik kökenleri ne olursa olsun bütün insanların eşitliğine, kadınların özgürlüğüne ve haklarına inananların Türkiye'deki olumsuz gidişi görerek ülkeye sahip çıkmak için harekete geçme kararı aldıklarını'' dile getiren Baykal, sözlerine şöyle devam etti:

  ''Bugün burada CHP'ye katılan arkadaşlarımızın arkasında kişisel hiçbir hesap yoktur. Hiç kimse CHP'ye girerek avantaj elde etme peşinde değildir. Hiç kimse CHP'ye girerek kredi veya ihale alma, çıkar sağlama peşinde değildir. Kimse CHP'ye kişisel hesaplara gelmiyor. Vatan millet sevgisi, Türkiye aşkıyla geliyor. Bunu görüyor ve kıvanç duyuyorum.''

  CHP Genel Başkanı Baykal, kendilerinin hiçbir şekilde alışılmış anlamda, parti siyaseti yapan insanlar konumunda olmadığını ifade ederek, parti hesabı veya çıkarı yapmadıklarını, Türkiye'ye sahip çıkılması gerektiğine inandıklarını söyledi.

  Baykal, Türkiye'nin sıkıntılarını gördüklerini anlatarak, ''Türkiye'ye sorumluluk duygusu içinde herkesin hukukuna, hakkına, alın terine ve emeğine saygı göstererek, herkesin bu topraklar üzerinde ayrımcılığıma maruz kalmadan, kimse tarafından dışlanmadan, iktidarın 'bizden değil' ayrımlarına karşı çıkarak, 'hepimiz biriz, hepimiz beraberiz, hepimiz kardeşiz ve biz Türkiyeyiz' diye ortaya çıkma anlayışındayız'' dedi.

  -TERSANELERDEKİ ÖLÜMLER-

  Deniz Baykal, Tuzla'da tersaneler bölgesinde çalışan insanların ''kendi kaderlerine terk edildiğini, çağın ötesinde bir anlayışla çalışmak durumunda bırakıldıklarını ve en temel güvencelerinden yoksun olduklarını'' öne sürdü. Baykal, ''Birbiri ardına devletin gözü önünde orada onlarca insanımızın gereksiz yere ölüme terk edildiklerini, kamuoyunun ve iktidarın dikkatine sunmak ve bu konunun çözümü için önlem talep etmek için Tuzla'ya gidiyoruz'' diye konuştu.

  Tuzla'da bir görevi yerine getireceklerini anlatan Baykal, unutulan, varlığı hatırlanmayan insanların hakkına, emeğine ve alın terine sahip çıkmak için bir görev yapacaklarını, ilgililerin ve görevlilerin üzerine düşeni yapmalarını ve iktidarın dikkatini çekmek için çalışacakları ifade etti.

  Baykal, İstanbul'a sahip çıkmak için burada olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

  ''Türkiye'ye sahip çıkacağız. Türkiye kendisine sahip çıkılmasını bekliyor. Büyük Türkiyemiz, vatanımız, anamız, özümüz, her şeyimiz, halkın kendisine sahip çıkmasını bekliyor. Bu çağrıya hep beraber destek veriyoruz. Bundan büyük bir mutluluk duyuyorum, kıvanç duyuyorum, sizlerle el ele çok daha güçlü bir şekilde görevimizi yapacağız. Her şey yeni başlıyor. Türkiye'de her şey yeni başlıyor ve Türkiye'de çok şey değişecektir. Böyle geldi, böyle gitmeyecektir. Milletin dediği olacaktır, halkın dediği olacaktır. Bunları hep beraber sağlayacağız.''

  Baykal, törende daha sonra aralarında eski Bahçelievler Belediye Başkanı Saffet Bulut'un da olduğu yeni üyelere parti rozetlerini taktı.

  AA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim